از گذشته تا کنون ذهن همه را این موضوع درگیر کرده بود که چگونه بتوانند از فضای خود بهترین استفاده را بکنند و برای تمامی وسایل خود جا داشته باشند و آن وسایلی که جنبه تزینی داشت را در دید همگان قرار دهند و آن چه را که صلاح نبود دیده شود در پستویی پنهان کنند تا کسی متوجه آن نشود امروزه این دغدغه ها هنوز هم مرسوم است ولی با یک تفاوت بسیار بزرگ و آن هم این است که خانه های امروزی بسیار کوچک هستند و امکان همه ی موارد فوق را به کاربر خود نمی دهند ولی سعی ما این است که به شما تمامی نکات لازم را بگوییم تا از فضای کوچک خود نهایت بهره را ببرید و با ساده ترین کار ها خانه ی خود را به صمیمی ترین فضایی که حق شماست تبدیل کنید. شما با دانستن اصول طراحی دکوراسیون خانه های کوچک می توانید به راحتی خانه های کوچک خود را زیبا و بزرگ تر نمایان کنید.

چگونه فضای کوچک را بزرگ نمایان کنیم؟

چگونه فضای کوچک را بزرگ نمایان کنیم

ساده ترین راه برای بزرگ تر جلوه دادن فضای خانه استفاده از رنگ های سرد و روشن برای دکوراسیون منزل شما می باشد اگر قصد دارید فضای نشیمن خود را چیدمان کنید رنگ های سرد و روشن را در اولویت کار خود قرار دهید. مبلمان ال می توانند گزینه ی مناسبی برای چیدمان نشیمن شما باشند در خانه های کوچک بهتر است که از مبلمان راحتی استفاده کنید مبلمان استیل و کلاسیک مناسب خانه های کوچک نیستند برای خانه های کوچک خود می توانید مبل های ال، نیم ست ها،مبلمان تاشو و مبلمان راحتی سایز کوچک را انتخاب کنید. و اگر خانه برای خود شماست و مستاجر نیستید بهتر است تلویزیون خود را به دیوار نصب کنید تا فضای کمتری از نشیمن شما اشغال شود.

استفاده از رنگ های ملایم وروشن برای دیوار ها از اصول طراحی دکوراسیون خانه های کوچک

استفاده از رنگ های ملایم برای اتاق خواب

استفاده از رنگ های ملایم و روشن برای رنگ آمیزی دیوار های اتاق خواب می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد. وجود رنگ های ملایم در اتاق خواب می تواند باعث تعادل در فضا شود و حس آرامش را در فضای اتاق ایجاد کند. برخی از افراد علاقه دارند تا در رنگ آمیزی دیوار های اتاقشان از رنگ های تیره استفاده کنند رنگ های تیره فضا را رویایی و تماشایی می کنند در فضاهایی که رنگ دیوار ها تیره است وجود تابلو های کوچک روی دیوار می تواند به فضا شکوه بی وصفی بدهد ولی توصیه ما این است که اگر فضای اتاق خواب شما کوچک است از رنگ های تیره برای دیوار های اتاق استفاده نکنید زیرا فضای اتاق را کوچک تر و غمگین نشان می دهد.

نصب شلف های دیواری

شلف دیواری

نصب شلف های دیواری این امکان را به شما می دهدکه از سطوح عمودی خانه ی خود استفاده کنید و فضای خانه ی را متفاوت و زیبا کنید این شلف ها در هر جایی از خانه قابل استفاده است برای فضاهایی مانند نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه وحمام می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد زیرا علاوه بر ایجاد زیبایی می تواند وسایل اضافه ی شما را سازمان دهی کند. نیرویی که از گیاهان می گیرید را دست کم نگیرید در فضای کوچک استفاده از گیاهان می تواند به سرزندگی فضاکمک کند پس بهتر است روی شلف هایتان را با گلدان های کوچک و کاکتوس های زیبا مزین کنید تا فضای خانه را صمیمی کنید. در بسیاری از خانه های کوچک استفاده از شلف ها می تواند از اصول طراحی دکوراسیون خانه های کوچک به شمار برود.

استفاده از قانون پلان باز از اصول طراحی دکوراسیون خانه های کوچک

استفاده از پلان آزاد

پلان باز به زبان عامیانه یعنی استفاده هرچه کمتر ازدیوار و این یکی از اصول طراحی معمار بزرگ لوکور بزویه می باشد. این اصل به ما کمک می کند تا فضای کوچک خود را بزرگتر کنیم و با حذف دیوار ها از نظر بصری کل فضا را یکپارچه و بزرگ کنیم، خانه هایی که به صورت یکپارچه می باشند هیچ دیواری بین فضای نشیمن و آشپزخانه وجود ندارد و آشپزخانه به صورت جزیره ای در خانه سکان گزیده بهترین روش برای جدا کردن فضای نشیمن، ناهارخوری و آشپزخانه از هم قرار دادن مبلمان هر قسمت در جای خود است که در این صورت این سه فضا از هم تفکیک می شوند.

استفاده از تخت خواب های تاشو برای اتاق خواب از اصول طراحی دکوراسیون خانه های کوچک

استفاده از تخت خواب تاشو

برای این که بتوانید از فضای خود بیشترین بهره را ببرید بهتر است که از تخت خواب های تاشو در اتاق خواب خود استفاده کنید زیرا این تخت ها با قابلیتی که دارند باعث می شوند که زمانی که به آن احتیاج دارید آن را باز کنید و زمانی که نمی خواهید استراحت کنید آن را می بندید و از فضای خودتان بیشترین استفاده را می کنید. در اتاق خواب بهتر است اگر فضاهای کنج یا فرورفتگی دارید از آن ها استفاده کنید مثلا با ایجاد کردن کتابخانه ای در آن جا می توانید کتاب های خود را سازمان دهی کنید. نصب کمد دیواری را در اتاق های کوچک در اولویت کارهای خود قراردهید. کمد دیواری مانند کمدهای معمولی فضای اتاق شمارا نمی گیرد ودرضمن کمد دیواری باعث می شود وسایل اضافی و لباس های شما برای خود جای مشخصی داشته باشد.

خرید فرش کوچک را فراموش نکنید

خرید فرش کوچک

خرید فرش کوچک را فراموش نکنید زیرا فرش های کوچک با نمایان ساختن کف پوش های منزل شما به بزرگتر شدن خانه ی شما کمک می کنند فرش های بزرگ کل کف پوش را می پوشاند و باعث می شود که زیبایی کف پوش ها نمایان نشود .در این میان فرش گرد می تواند گزینه ی مناسبی برای خرید فرش کوچک برای منازل شما باشد. بسیاری از معماران و طراحان داخلی بر این باورند که خرید فرش های کوچک می تواند از اصول طراحی دکوراسیون خانه های کوچک به شمار برود.

دیوارها گالری کوچک اعضای خانه

دیواری گالری خانه

دیوار ها می توانند خانه ی کوچک شما را به فضایی مدرن و دوست داشتنی تبدیل کنند شما می توانید با کمی خلاقیت تابلو های زیبا و کوچکی را به دیوارهای پذیرایی و نشیمن خود نصب کنید تا دیوار ها نقش جذابی را در دکوراسیون خانه ی شما ایفا کنند. سعی کنید در کنار هم قرار دادن تابلو ها حتما از یک هندسه ی متقارن و متعادل استفاده کنید تا تابلو ها جالب تر به نظر بیایند. تابلو هایی با قاب های طلایی رنگ می تواند گرمی و زیبایی وصف ناپذیری را به منزل شما ببخشد پس توصیه می شود اگر رنگ دکوراسیون شما جزو رنگ های خنثی است حتما از قاب های طلایی، قرمز وزرد برای گرما بخشیدن به خانه بهره مند شوید. اگر اصول طراحی دکوراسیون خانه های کوچک برایتان مهم است می توانید دیوارهای خانه خود را به نمایشگاهی از خاطرات خوب خود و خانوادهتان تبدیل کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *