بسیاری از کسانی که به رانندگی علاقه دارند، کلاچ گرفتن و دنده عوض کردن جزو اصلی ترین کارهایی است که در رانندگی انجام می دهند. اما این امر در ترافیک، مکان‌های شلوغ و رانندگی‌های طولانی آزار دهنده خواهد بود. بسیاری از خودرو‌های ایرانی کلاچ دار هستند، بنابراین نصب کلاچ برقی روی خودرو ایرانی بیشتر انجام می‌گیرد. می‌توانید برای رهایی از کلاچ گرفتن، خودرو اتوماتیک نیز تهیه کنید اما هزینه خرید، تعمیر و نگه‌داری از این نوع گیربکس‌ها گران‌تر خواهد بود. بنابراین بسیاری از افراد از راه اول، یعنینصب کلاچ برقی روی خودرو ایرانی استفاده می‌کنند.

زمانی که کلاچ برقی را نصب کنید، دیگر نیازی به گرفتن کلاچ و نیم کلاچ در ترافیک و یا سر بالایی نیست. تفاوتی که نصب کلاچ برقی روی خودرو با گیربکس دستی با ماشین هایی با گیربکس اتوماتیک دارد، این است که در خودروهای با گیربکس اتوماتیک شما پس از شروع حرکت اصلا دنده را عوض نمی‌کنید، اما در حالتی که کلاچ برقی را بر روی ماشین خود نصب کنید، تعویض دنده به عهده خود راننده خواهد بود.

 کلاچ برقی روی خودرو ایرانی

عملکرد کلاچ برقی چگونه است؟

کلاچ برقی با توجه به دور موتور و اطلاعاتی که از  ECU خودرو دارد و با زیاد شدن دور موتور به صورت خودکار نیم کلاچ گرفته و زمانی که دور مناسب برای تعویض دنده باشد، خود به خود کلاچ می‌گیرد. همانطور که بیان شد، نصب کلاچ هوشمند سبب کاهش خستگی رانندگان می‌شود و همچنین طول عمر صفحه کلاچ را افزایش می‌دهد و همچنین مصرف سوخت را کمتر می‌کند. از دیگر مزایای کلاچ برقی می‌توان به  قیمت مناسب‌ تر آن به نسبت گیربکس‌های اتومات اشاره کرد. کلاچ برقی در مسیرهای شلوغ و پرتردد به راحتی سرعت رانندگان بسیار می‌کند و باعث می‌شود تا رانندگان به کمر درد، زانو درد و سایر عارضه های حرکتی دچار نشوند. نصب کلاچ برقی روی خودرو ایرانی در شتاب اولیه خودرو تغییری ایجاد نمی‌کند و نصب آن بر روی خودرو بسیار سریع و آسان است.

نصب کلاچ برقی روی خودرو ایرانی پراید

پراید یک خودرو ایرانی محصول شرکت سایپا است و خودروهایی با گیربکس دستی می‌سازد. این خودرو در بین ماشین‌های دیگر قیمت مناسب‌ تری دارد و قطعات آن در تمام کشور در دسترس و قابل تهیه است. همچنین قطعات آن از لوازم دیگر خودروها ارزان‌ تر است. این خودرو بی شک جزو پرفروش‌ ترین خودروهای ایرانی است و در سطح شهر بسیار مشاهده می‌شود. بسیاری از افرادی که از خودرو پراید استفاده می‌کنند، با استفاده از ماشین خود درآمد زایی می‌کنند. به عنوان مثال رانندگان تاکسی که در طول روز پشت ماشین هستند و مجبور به گرفتن کلاچ و تعویض دنده به طور مداوم هستند، این افراد بیشتر در معرض عارضه‌هایی همچون کمر درد و زانو درد هستند. بنابراین نصب کلاچ برقی با هزینه بسیار کمی، آن‌ها را از شر کلاچ گرفتن و پا دردهای مداوم خلاص می‌کند.

نصب کلاچ برقی روی خودرو ایرانی 206

خودرو پژو 206 از شرکت ایران خودرو، یکی از اتومبیل‌‌های جذاب در بین جوانان است. این خودرو به دلیل سایز کوچکی که دارد، جا پارک مناسبی دارد و  همچنین شتاب آن بسیار بالا است که از جمله دلایل پرطرفدار بودن دربین جوانان است. این خودرو در 6 تیپ وجود دارد که تیپ 4 و تیپ 6 این خودرو دارای گیربکس اتوماتیک بوده و هزینه‌ بالاتری دارند. تیپ‌ 2 و تیپ 5 این خودرو بیشتر از بقیه طرفدار داشته و قیمت آن‌ پایین‌ تر است. بسیاری از جوانان خودرو 206 دنده‌ای را برای ویراژ دادن در خیابان‌ها می‌پسندند و همچنین از ترافیک‌ها و گرفتن نیم کلاچ نیز نالان هستند، این افراد می‌توانند با نصب کلاچ برقی بر روی خودرو با گیربکس اتومات، هم امکان ویراژ دادن و هم دنده عوض کردن را داشته باشند و هم اینکه دیگر پاهای آن‌ها در ترافیک‌های خسته نمی‌ شود.

نصب کلاچ برقی روی خودرو ایرانی 206

نصب کلاچ برقی روی خودرو ایرانی 207

خودرو پژو 207 نیز مانند پژو 206 و انواع دیگر خودروهای این شرکت است و طریقه نصب کلاچ برقی با همان هدف و قیمت است.

قیمت کلاچ برقی روی خودروی ایرانی پژو

پژو یک شرکت خودروسازی فرانسوی است که در سال 1810 شروع به تولید کرد و اولین خودرو آن، خودرویی سه چرخ بود. کشور ما خودرو‌های شرکت پژو را در خط تولید، ایران خودرو تولید می‌کند. شرکت پژو خودروهایی با دنده گیربکس اتوماتیک و دستی ساخته است. قیمت کلاچ برقی برای تمام مدل‌های خودروهای پژو یکسان است. نصب کلاچ برقی زمان زیادی نمی‌برد و مدت زمانی که برای نصب آن بر روی خودرو‌های پژو از 206 و 207 گرفته تا 405 و غیره، 2 الی 3 ساعت زمان می‌برد.

[irp posts=”5855″ name=”طریقه نصب کلاچ برقی”]

نصب کلاچ برقی روی خودرو ایرانی در تهران

کلاچ برقی از سال 1380 به بازار ایران وارد شد و با استقبال بسیاری از مردم رو به رو شد. اما در دهه 90 که خودروهایی با کلاچ‌های برقی و اتوماتیک جدید همچون کلاچ برقی اتومیدو ایمورتال روی کار آمدند و کلاچ‌های برقی قدیمی را کنار زدند. در این بخش به شما چند مرکز نصب کلاچ اتوماتیک در تهران بزرگ را معرفی می‌کنیم که هم از محصولات و هم از کارشان اطمینان خاطر داشته باشید.

نصب کلاچ برقی روی خودرو ایرانی در تهران

کلاچ برقی آزادی

 کادری متخصص و کار آزموده در این زمینه فعالیت دارند و در محلی بسیار تمیز، شیک و مدرن در غرب تهران، به بانوان و آقایان خدمات عرضه می‌کند.

آدرس میدان آزادی، ضلع شمالی ترمینال غرب، بلوار دانش، کلینیک تخصصی خودرو دانش

09183303321  —  09382626780 

کلاچ برقی احمدی

 یکی از قدیمی‌ترین نمایندگی‌های سطح کشور در زمینه نصب کلاچ اتوماتیک برقی، کلاچ برقی احمدی است که با کمک کارکنان کارآزموده ‌ای که دارد، سالیان سال است که در این زمینه فعالیت دارد.

آدرس  کیلومتر 7 جاده مخصوص کرج، قبل از خروجی آزادگان شمال، جنب پمپ بنزین 15 خرداد، کارواش 15 خرداد

09354077733 – 02144588840

کلاچ برقی درویشی

 این مرکز از جمله اولین نمایندگی‌های عرضه کلاچ برقی در تهران به شمار می‌رود و با بیش از 10 سال تجربه در مرکز شهر مشغول به کار است.

آدرس میدان گمرک به سمت میدان قزوین، پایین تر از بیمارستان فارابی

09397004963

کلاچ برقی بورقانی

 این مرکز در سمت شرق واقع شده است تا کاربران شرق تهران نیز به راحتی کلاچ برقی را بر روی خودرو خود نصب کنند.

آدرس تهرانپارس، فلکه سوم

02177127173 – 09191779882

کلاچ برقی مهدی درویشی

 این نمایندگی در شمال و شمال شرق تهران واقع شده و در موقعیت مناسبی قرار دارد.

 آدرس شمس آباد، استاد حسن بنا

09197983064  –  02122517785

نصب کلاچ برقی روی خودرو ایرانی در اصفهان

 نمایندگی نصب کلاچ برقی توسط مهندس سلمان‌زاده در شهر اصفهان به آدرس زیر است

آدرس اصفهان – اتوبان چمران – از طرف لاله به طرف کاوه – بعد از خیابان آل محمد – جنب نمایندگی ایران خودرو – بعد از کوی 24

    نمایندگی نصب کلاچ برقی توسط مهندس حسینی در شهر اصفهان به آدرس زیر است

آدرس اصفهان – دروازه تهران – خیابان امام خمینی – روبروی پمپ بنزین نقش جهان

نصب کلاچ برقی روی خودرو ایرانی در اصفهان

نصب کلاچ برقی روی خودرو ایرانی در اهواز

نمایندگی نصب کلاچ برقی توسط مهندس ثبوتکار در شهر اهواز به آدرس زیر است

آدرس خوزستان – اهواز – خیابان گلستان – بلوار کارگر – روبروی شهرک برق – تعمیرگاه برتر

نمایندگی نصب کلاچ برقی توسط مهندس محمدپور در شهر اهواز به آدرس زیر است

آدرس خوزستان – اهواز – خیابان علامه – فلکه زیتون کارگری – مقابل بانک ملی – تک اسپرت

[irp posts=”5886″ name=”چرا اجاره ماشین در کیش پول و سفر شما را از بین می‌برد؟”]

نصب کلاچ برقی روی خودرو ایرانی در مشهد

  نمایندگی 9821 در مشهد توسط آقای سید پور اداره می‌شود. آدرس آن به شرح زیر است

آدرس خراسان رضوی مشهد خیابان امام رضا – امام رضا 61-پلاک 7-کلینیک تخصصی سیدپور

شماره تماس: 09153052205

   نمایندگی 9615 در مشهد توسط آقای حسن پور اداره می‌شود. آدرس آن به شرح زیر است

آدرس خراسان رضوی مشهد قاسم آباد – امامیه 7 – پلاک 25

شماره تماس: 09155184374

  نمایندگی 9615 در مشهد توسط آقای ساربان اداره می‌شود. آدرس آن به شرح زیر است

آدرس خراسان رضوی مشهد امام خمینی88 – پلاک 12

شماره تماس: 09155184374

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *