در طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان توصیه میشود قبل از هر چیز شخصیت نوجوان و نیاز های او را در نظر بگیرید یک نوجوان به طور کلی نیاز زیادی به معاشرت با دوستان همسن خود دارد و نیاز دارد که در جایی بنشیند و مدت ها با دوست خود صحبت کند در این میان از تاثیر فضای مجازی و وجود کامپیوتر نیز نباید غافل شد پس فضایی برای قرار دادن میز کامپیوتر لازم است یک نوجوان برای درس خواندن و مطالعه کردن به فضایی احتیاج دارد که حس مطالعه او را برانگیخته کند. پس بهتر است با در نظر گرفتن نیاز های او قبل از طراحی، بهترین و مناسبترین دکوراسیون را برای فرزند خود طراحی کنیم. در این مقاله شما با آموختن اصول طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان می توانید به راحتی فضایی مناسب و پویا را برای فرزندان خود به وجود بیاورید.

 طراحی دکوراسیون اتاق دختر نوجوان

اصول طراحی اتاق دختر نوجوان

طراحی دکوراسیون اتاق دختر نوجوان می تواند متفاوت تر و خاص تر باشد نسبت به طراحی اتاق نوجوان پسر زیرا دختران به دنبال طرح های جدی و خشن برای اتاقشان نیستند و آن ها به دنبال رنگ های شاد و خاص برای رنگ آمیزی اتاقشان هستند تا زمانی که کسی وارد اتاقشان شد از سلیقه ی آن ها به وجد بیاید و آن ها را تحسین کند زیرا یک نوجوان به طور طبیعی نیاز به تحسین شدن دارد.

انتخاب رنگ دکوراسیون اتاق دختر نوجوان

انتخاب رنگ دکور اتاق دختر نوجوان

احتمالا با شنیدن اتاق دخترانه به یاد اتاقی با دیوار های صورتی و اکسسوری های صورتی کم رنگ و تابلو های شلوغ رنگی خواهید افتاد ولی استفاده از پالت رنگ صورتی می تواند یک نمونه از انتخاب های ما برای طراحی اتاق دختر نوجوان باشد. استفاده از رنگ های بنفش و یاسی در ترکیب با دیوار های سفید می تواند هارمونی زیبایی ایجاد کند. بعضا دکوراسیون های سیاه و سفید به علت کنتراستی که ایجاد می کند می تواند برای نوجوانان چه دختر چه پسر جذاب باشد که ما توصیه می کنیم که اگر دختر شما به رنگ های سیاه وسفید علاقه مند بود بهتر است شما در ترکیب بندی اتاق آن ها از رنگ های بنفش، صورتی و آبی نیز برای جذاب شدن فضا استفاده کنید. اگر دیوار اتاق قابلیت رنگ شدن ندارد بهتر است از برچسب های دخترانه وشاد برای دیوار ها استفاده کنید شما می توانید قاب عکس های کوچکی تهیه کنید تا از آن ها برای ایجاد یک شکل هندسی جذاب روی دیوار اتاق فرزندتان استفاده کنید تا اگر امکان رنگ کردن دیوار ها نبود به راحتی بتوانید دیوار های اتاق را شاد و زیبا کنید.

خرید فرش  برای اتاق دختر نوجوان

خرید فرش اتاق دختر نوجوان

خرید فرش مناسب برای دکوراسیون اتاق دختر نوجوان از جمله مهم ترین تصمیم گیری های است که شما باید قبل از خرید به ان توجه کنید زیرا تنوع فرش ها بسیار زیاد هستند اگر قصد دارید فضای اتاق را به سمت سنتی بودن ببرید بهتر است از فرش های سنتی استفاده کنید که در این میان فرش دستبافت و فرش ماشینی با توجه به متراژ اتاق فرزندتان می تواند راهگشا باشد ولی اگر قصد خرید فرش مدرن را دارید می توانید از فرش های شگی برای دیزاین اتاق دخترتان استفاده کنید در این بین فرش های وینتیج نیز از تنوع بسیاری برخوردار هستند که در اوج مدرن بودن می توانند کمی فضای اتاق را سنتی کنند که این فرش ها تماما برای ساخت دکوراسیون متناسب با نیاز نوجوان شما طراحی شده اند. شما می توانید برای ایجاد فضایی خاص و صمیمی گوشه ای از اتاق فرزندتان را به فضایی دنج و خودمانی که از هیچ مبلی استفاده نشده اختصاص دهید و تنها با پهن کردن یک فرش گرد کوچک و گذاشتن بالشتک های کوچک و رنگی آن فضا را برای گپ های فرزندتان با دوستانش اختصاص دهید. در اصول طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان، شما باید با فرشی که برای آن فضا مناسب است آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید به راحتی فضایی زیبا و منحصر به فرد را به نوجوان خود هدیه کنید.

مبلمان ضروری برای اتاق دختر نوجوان

مبلمان ضروری برای اتاق دختر نوجوان

وجود کمد، تخت خواب و میز مطالعه در اتاق هر نوجوانی لازم است ولی در این میان با توجه به سلایق فرزند خود می توانید عناصری مانند صندلی های فانتزی،کاناپه ای کوچک و جمع و جور و پاف های رنگی را به داخل اتاق دختر نوجوان خود اضافه کنید. در اتاق های دخترانه وجود یک میز آرایش جمع و جور و کوچک لازم است زیرا دختران نوجوان علاقه ی زیادی دارند که حتما در اتاق خود میز آرایش داشته باشند تا وسایل آرایشی بهداشتی خود را روی آن بگذارند و در هنگام بیدار شدن از خواب سیمای خود را در آینه ببیند. وجود پاتختی کنار تخت می تواند زیبایی دل نشینی را به فضای خواب نوجوان بدهد و در ضمن به او این امکان را می دهد که اگر پاتختی کشو دار داشت وسایل اضافی خود را درون آن قرار دهد و ساعت رومیزی و وسایل تزئینی که به آن علاقه دارد را روی پاتختی خود قراردهد.

اصول طراحی دکوراسیون اتاق پسر نوجوان

اصول طراحی اتاق پسر نوجوان

طراحی دکوراسیون برای اتاق پسر نوجوان باید با توجه به علایق و سلایق او انجام شود اتاق های پسرانه عمدتا به صورتی طراحی می شوند که تمامی فاکتورهای پسرانه را دارند به طور مثال وجود پوستر های بازکن های فوتبال، وجود پوستر های ماشین های سال و وجود المان های ورزشی مانند توپ فوتبال یا راکت بدمینتون این ها همگی اصالت اتاق پسرانه را می رساند که باید با علایق او طراحی شود.

انتخاب رنگ اتاق پسر نوجوان

انتخاب رنگ دکور اتاق پسر نوجوان

رنگ های سرد جزو رنگ هایی هستند که پسرها برای دکوراسیون اتاق خود به آن توجه می کنند رنگ هایی مانند خاکستری، طوسی، و کرم می توانند رنگ های اصلی برای انتخاب اتاق های پسرانه باشند ولی در این بین رنگ هایی که کنتراست ایجاد می کند مانند رنگ های سیاه و سفید در کنار هم برای دکوراسیون اتاق پسران می تواند انتخاب جسورانه ای باشد ترکیب رنگ سیاه و سفید در کنار رنگ هایی مثل قرمز می تواند ترکیب بندی دیدنی برای اتاق پسرانه ایجاد کند. رنگ های نارنجی و سبز هم می توانند در کنار هم ترکیب شاد وپویایی را برای اتاق پسر شما ایجادکند. گاها شما صلاح می دانید که دیوار های اتاق سفید رنگ باقی بماند ولی برای تغییر فضای اتاق پسراتان بهتر است از برچسب های مورد علاقه ی او استفاده کنید می توانید از قاب های عکس خانوادگی خود برای نما دادن به دیوارهای اتاق او استفاده کنید.

خرید فرش مناسب برای اتاق پسر نوجوان

خرید فرش اتاق پسر نوجوان

خرید فرش مناسب برای دکوراسیون اتاق پسر نوجوان بسیار مورد بحث است زیرا پسران برخلاف دختران به رنگ های تیره و تند علاقه مند هستند و ترجیح می دهند که فرش اتاق آن ها از این طیف رنگ پیروی کند پس بهتر است برای مفروش کردن اتاق پسرتان به سراغ فرش های سنتی نروید فرش مدرن انتخاب وسیعی را در اختیار شما قرار می دهد در این بین خرید فرش شگی و فرش وینتیج می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد.

مبلمان ضروری برای اتاق پسر نوجوان

مبلمان ضروری اتاق پسر نوجوان

مبلمان ضروری برای اتاق پسر نوجوان شامل کمد، تخت خواب، دراور، یک کاناپه کوچک، میز مطالعه می باشد ولی گاها فرزند پسر شما علاقه دارد که در اتاق خود سیستم های صوتی تصویری داشته باشد که هر وقت که نیاز به گوش کردن به موسیقی داشت از آن بهره ببرد و گاها نوجوانان علاقه ی بسیاری به نواختن آلات موسیقی دارند که بهتر است بخشی از اتاق را به مکانی برای نواختن اختصاص دهید. وجود یک کاناپه ی کوچک می تواند این امکان را به فرزند شما بدهد که هر وقت که مهمانی داشت او را به اتاق خود ببرد و در اتاق خود با دوستش گفت و گو کند. با فراگیری اصول طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان می توانید فضایی مناسب را برای پسران نوجوان خود به وجود بیاورید.

اتاق های  کوچک و دغدغه ی کمبود جا

اتاق کوچک

کمبود جا از گذشته تا به امروز از جمله مسائلی است که همه ی ما کم وبیش با آن دست وپنجه نرم می کنیم و همیشه به این فکر می کنیم که چگونه همه ی وسایل خود را در جای مشخصی قرار دهیم ما در اینجا راهکار هایی برای شما داریم که با استفاده از آن می توانید اتاق نوجوانتان را به بهترین حالت ممکن دیزاین کنید و ازآن بهره ببرید.
1- استفاده از تخت خواب های تاشو یا استفاده از مبل های تخت خواب شو اگر با کمبود جا مواجهه هستید بهترین راه استفاده از این نوع تخت خواب های دو منظوره می باشد.
2- استفاده از شلف های دیواری این امکان را به شما می دهد که وسایل اضافی نوجوانتان را در روی شلف ها قرار دهید کتاب ها، گلدان های کوچک و وسایل تزئینی بهترین پر کننده های شلف های دیواری هستند که به راحتی می توانند وسایل اضافی شما را سازمان دهی کنند.
3- استفاده از کمد دیواری برای اتاق های نوجوانان بسیار امری حیاتی است زیرا نوجوانان در این سنین علاقه ی زیادی به خریدن لباس های مختلف دارند و کمبود جا برای آن ها می تواند برای آن ها ناخوشایند باشد پس بهتر است اگر اتاق آن ها امکان اضافه کردن کمد دیواری را دارد حتما فضایی را به این کار اختصاص دهید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *