خرید فرش ابریشمی ماشینی می تواند به خریداران این امکان را بدهد که بهترین انتخاب برای خرید را داشته باشند زیرا این فرش از جهات بسیاری از نوع مرغوب ترین فرش های ماشینی محسوب می شود ولی متاسفانه فرش ابریشمی ماشینی در بین فرش های ماشینی موجود در بازار بسیار ناشناخته است. این فرش در بین فرش های ماشینی از قیمت بسیار مناسب تری برخوردار است و از این حیث می تواند مورد توجه خریدارانی که بودجه ی محدودتری دارند قرار بگیرد.

چگونه بهترین خرید فرش ابریشم ماشینی را داشته باشیم ؟

فرش ابریشم ماشینی

بهترین خرید فرش ابریشمی ماشینی هنگامی صورت می گیرد که خریداران قبل از خرید از ویژگی های این فرش کاملا آگاهی داشته باشند و تفاوت های بین فرش ابریشمی ماشینی را با سایر فرش های ماشینی بدانند که آگاهی از همین تفاوت ها آن ها را به سوی خرید آگاهانه رهنمون می سازد.

 فرش ابریشم ماشینی که ضد حساسیت باشد

خرید فرش ابریشمی ماشینی که ضد حساسیت بوده و مانند فرش های ماشینی آکرلیک پرز های خود را در هوا پراکنده نمی کند و همین موضوع باعث می شود که از خرید فرش اریشم ماشینی بتوان برای کودکان و افراد سالمند که دارای مشکلات تنفسی هستند استفاده کرد. زیرا کودکان و افراد سالمند بیشتر از بقیه گروه سنی در معرض بیماری های تنفسی قرار دارند.

 فرش ابریشم با ویژگی درخشندگی و نرمی

درخشندگی فرش ابریشم ماشینی

اگر درخشندگی و نرمی فرش ماشینی برای شما مهم است فرش ابریشمی ماشینی بهترین انتخاب برای خرید فرش است این فرش بسیار لطیف و نرم می باشد و احساس خوشایندی را برای افرادی که روی آن راه می روند ایجاد می کند. فرش ابریشمی ماشینی از نظر بصری به دلیل درخشندگی دلربایی که دارد فضای منزل شما را بسیار دلنشین و جذاب می کند.

قیمت پایین تر فرش ابریشمی

قیمت پایین فرش ابریشمی ماشینی می تواند خرید زیرکانه ای برای خریداران ایجاد کند. این فرش نسبت به فرش آکرلیک قیمت پایین تری دارد که همین موضوع خرید را برای خریداران آسان تر می کند.

عدم لغزش فرش ابریشمی بر روی کفپوش ها

فرش ابریشمی ماشینی تحت هیچ شرایطی بر روی سطوحی مثل سرامیک، پارکت و … سر نمی خورد و همین موضوع باعث شده که این فرش به ترمز فرش احتیاج پیدا نکند و ثابت در جای خود باقی می ماند و از جمع شدن فرش، بی نظمی فرش و زمین خوردن افراد جلوگیری می کند.

شباهت زیاد فرش ابریشمی ماشینی به فرش های دستبافت

فرش ابریشمی ماشینی از نظر طرح ونقشه کاملا مشابه نمونه های فرش دستبافت می باشد این شباهت می تواند به خریدارنی که به طرح فرش های دستبافت علاقه دارند کمک کند تا فرش دلخواه خود را با قیمت بسیار پایین تری خریداری کنند.تنها تفاوت عمده فرش ابریشمی ماشینی با فرش های دستبافت در نوع الیاف استفاده شده در ان می باشد فرش های دستبافت از الیاف طبیعی بافته می شوند ولی فرش های ابریشمی ماشینی از الیافی چون ویسکوز و پلی استر بافته می شوند که وجود این الیاف در این فرش باعث نرمی و لطافت این فرش می شود.

 

تنوع بسیار زیاد در رنگ و طرح فرش ابریشمی ماشینی

فرش های دستبافت تنوع بسیار بالایی در رنگ و طرح دارندولی این موضوع در فرش های ماشینی برعکس می باشد اما این موضوع در فرش ابریشمی ماشینی صادق نیست این فرش در جرگه ی فرش های ماشینی قرار میگیرد ولی از این موضوع کاملا مستثنا است و این نکته از محاسن بزرگ این فرش محسوب می شود.تنوع بالای طرح و رنگ این فرش به خریدارن این امکان را می دهد که دکوراسیون خانه ی خود بسیار زیبا و شاد کنند این رنگ های شاد در فرش با دکوراسیون هایی با رنگ های خنثی می تواند انتخاب بسیار هوشمندانه ای برای سرزنده شدن فضای داخل خانه ی شما باشد.

چگونه به معایب فرش ابریشمی ماشینی در خرید دقت کنیم؟

معایب خرید فرش ماشینی ابریشم

همه ی فرش های ماشینی چه ابریشمی چه آکرلیک دارای معایبی هستند که ما به عنوان خریدار باید هنگام خرید به آن ها توجه کنیم و با توجه به شرایط خودمان تصمیم به انتخاب بگیریم.

حساس بودن به حرارت و گرما از معایب فرش ابریشمی ماشینی می باشد

فرش ابریشم ماشینی

فرش ابریشمی ماشینی در برابر حرارت و گرما بسیار حساس بوده و ممکن است که به بافت و ریشه فرش آسیب وارد شود پس بهتر است اگر قصد خرید فرش ابریشمی ماشینی را دارید آن را برای فضایی انتخاب کنید که کف آن گرم نباشد و گرمایش از کف نداشته باشد در این صورت این فرش سالم می ماند و با گذشت زمان حالت اولیه خود ار از دست نمی دهد.

مقاومت کم فرش ابریشمی ماشینی در برابر رفت وآمد

مقاومت فرش ابریشم ماشینی

فرش ابریشمی ماشینی دوام کمی در برابر رفت وآمد دارد بهتر است از این فرش برای فضاهای کم رفت و آمد استفاده کرد این فرش برای فضاهایی مثل نشیمن که پاخور زیادی دارد اصلا مناسب نیست واین که قبل از خرید فرش ابریشمی ماشینی به این نکته توجه کنید که این فرش برای خانواده هایی که رفت و آمد های زیاد دارند اصلا مناسب نیست زیرا در اثر رفت و امد زیاد فرش ایستایی و حالت اولیه خود را از دست می دهد.
بنابراین اگر قصد خرید فرش ابریشمی ماشینی را دارید قبل از آن حتما موقعیت خانه و خانوادگی خود را بسنجید این فرش بیشتر جنبه ی زیبایی و تزینی دارد و فرشی مقاوم نیست که بتوان چندین سال با وجود رفت و آمد های زیاد از آن استفاده کرد بنابراین با دانستن این نکات به سمت خرید این فرش بروید تا زا خرید خود پشیمان نشوید.

گفتگو کنید

1 نظر

  1. سلام من چهارسال پیش از شهر فرش جاده مخصوص خرید کردم
    امسال که مجددا مراجعه کردم با توجه به اینکه شعبه مرکزی افتتاح شده ولی از لحاظ تنوع اصلا راضی نبودم و پرسنل هم بی توجهی داشتن انگار براشون فرقی نمیکرد مشتری ازشون خرید کنه یا خیر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *