دیگر زمان دکورسیون های تکراری به پایان رسیده است و بسیاری از افراد در تلاش هستند تا با بالا بردن اطلاعات خود در زمینه دکوراسیون های داخلی، خانه ای زیبا برای برطرف کردن نیازهای خود به وجود بیاورند. حال یکی از مهمترین سبک های دکوراسیونی که سبب شده بسیاری از افراد تمایل داشته باشند که آن را در خانه خود داشته باشند، سبک روستیک است. این سبک می تواند فضای سرزنده و زیبایی را به خانه شما بدهد. سبک روستیک یکی از سبک هایی بوده که به زندگی های روستایی شباهت زیادی داشته است، و برای طراحی این سبک بهتر است از تمامی المان هایی که در زندگی های روستایی استفاده می شود، کمک  گرفت. استفاده از مصالحی چون چوب و سنگ در نمای بیرونی و داخلی خانه می تواند تا حد زیادی خانه شما را به روستیک شدن نزدیک می کند. حال اگر قصد دارید تا دستی به روی دکوراسیون خانه خود بکشید، بهتر است که تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

دکوراسیون به سبک روستیک

چگونه می توان از عناصر خام و طبیعی در دکوراسیون روستیک استفاده کرد؟

اگر قصد دارید تا خانه ای به سبک روستیک داشته باشید بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از عناصر خام و طبیعی در این سبک بیشتر از سایر سبک ها به چشم می خورد. بنابراین شما می توانید با استفاده از چوب، فلز و سنگ خانه ای به سبک روستیک داشته باشید. این روزها در بسیاری از ویلاهای خارج از شهر، دکوراسیون هایی به سبک روستیک به چشم می خورد و تنها دلیل آن این است که بسیاری از افراد بر این باورند که در ویلاهای بیرون از شهر بیشتر می توانند بر روی نمای خارجی خانه های خود کار کنند ولی این موضوع در داخل شهر اتفاق نمی افتد. بنابراین افرادی که در داخل شهرها می خواهند خانه ای به سبک روستیک داشته باشند می توانند به راحتی دیزاین داخلی خانه خود را به صورت روستیک طراحی کنند. حال شما می توانید از عناصر خام و طبیعی در دیوارها، سقف ها، ستون ها و درهای خانه خود استفاده کنید.

از چوب ها در کدام قسمت خانه می توان استفاده کرد؟

همانطور که میدانید چوب ها، یکی از مهمترین عناصر در ساخت دکوراسیون های روستیک به شمار می رود. بنابراین شما می توانید از چوب های با کیفیت و مقاوم در بسیاری از فضاهای خانه خود استفاده کنید. استفاده از چوب ها در کفپوشهای خانه میتواند زیبایی منحصر به فردی را به فضا ببخشد. از طرفی استفاده از چب ها در دکوراسیون های روستیک می تواند به فضای خانه شما کمک کند تا به فضایی گرم و صمیمی تبدیل شود. از طرفی مقاومت چوب ها در برابر تنش های فشاری و کششی بسیار مهم بوده و بسیاری از افراد می کوشند تا از چوب هایی نظیر چوب گردو، توسکا، کاج و گیلاس گه مقاومت بسیار بالایی دارد برای کفپوش های خانه خود استفاده کنند.

استفاده از چوب در سبک روستیک

رنگ های گرم در دکوراسیونی به سبک روستیک

رنگ ها نقش بسیار مهمی را در یک دکوراسیون ایفا می کنند، بنابراین شما می توانید به راحتی با استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون خانه خود، سبک روستیک را به راحتی در خانه پیاده سازی کنید. استفاده از رنگ هایی چون کرم، قهوه ای و بژ می تواند سبب گرم شدن رنگ خانه شما شود. استفاده از رنگ های طبیعی در ساختار دکوراسیون ها به یک اصل مهم تبدیل شده است و شما می توانید به راحتی با گنجاندن رنگ های طبیعی چون قرمز، آبی و سبز در دکوراسیون خود، تا حدودی از بقیه رنگ های طبیعی نیز استفاده کرده باشید. استفاده از فرش لاکی از نوع دستبافت به دلیل داشتن رنگ گرم در این دکوراسیون پیشنهاد می شود. در این میان برخی دیگر علاقه مند هستند که از فرش وینتیج برای خانه خود استفاده کنند.

استفاده از پارچه هایی ساده در خانه هایی به سبک روستیک

دکوراسیون روستیک می تواند به این صورت باشد که بسیاری از افراد سعی می کنند تا از تمامی المان های ساده در دکوراسیون خانه خود استفاده کنند. حال در اتاق های خواب استفاده از انواع پارچه ها بیشتر از هرچیز به چشم می خورد. استفاده از پارچه های ساده و بدون طرح به عنوان پرده، روتختی و لحاف می تواند سبب شود تا دکوراسیون اتاق خواب شما نیز به سبک روستیک بیشتر شبیه باشد. اگر به پارچه های ساده و بدون طرح علاقه مند نیستید می توانید به راحتی با خرید پوست حیواناتی چون گاو اکسسوری های جذابی را برای خانه به سبک روستیک خود به وجود بیاورید.

دکوراسیون روستیک کلکسیونی از تمامی وسایل طبیعی

آن دسته از افراد که علاقه مند هستند تا دکوراسیونی به سبک روستیک داشته باشند، بهتر است بدانند که دکوراسیون این سبک بیشتر از هر چیز بر پایه استفاده از وسایل طبیعی است. بنابراین شما می توانید به راحتی با خرید تمامی وسایل طبیعی برای خانه خود، به آسانی خانه ای به سبک روستیک را طراحی کنید. استفاده از وسایل طبیعی در آشپزخانه ها، نشیمن و اتاق خواب می تواند به گرم شدن خانه و روستایی شدن سبک خانه شما کمک کند. شما می توانید میزهای ناهار خوری خود را با چوب بسازید و از وسایل چوبی برای پخت غذا استفاده کنید.

دکوراسیون به سبک روستیک

پس:

اگر قصد دارید که دکوراسیون خانه شما، مانند دیگر افراد نباشد شما می توانید با استفاده از مصالحی چون چوب، فلز و سنگ در خانه خود، خانه ای به سبک روستیک را به وجود بیاورید تا بتوانید به راحتی دکوراسیونی متفاوت را برای خانه خود به وجود آورده تا دیگران زمانی که به خانه شما می آیند از احساس گرمی و روستایی بودن خانه شما، سرشار شوند. خانه های به سبک روستیک می تواند شما را از خانه های شهری دور کرده و با فضایی جدید و زیبا روبه رو کند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *