اجاره ماشین در کیش که یکی از مناطق گردشگری بسیار زیبای ایران است. این منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی و جاذبه‌های گردشگری و توریستی، مقصد مناسبی برای گردشگران داخلی و خارجی است. در اغلب موارد، مسافرت به این جزیره زیبا به‌ صورت هوایی انجام می‌شود؛ بنابراین، مسافران دسترسی به خودرو شخصی خود ندارند. یکی از مشکلاتی که در این شرایط مسافران با آن مواجه می‌شوند، مسئله تردد و رفت‌ وآمد آن ها است. استفاده از ماشین‌های هتل برای رفت آمد ساده‌ترین گزینه‌ای است که به ذهن می‌رسد؛ اما برخی افراد برای اقامت هتل را انتخاب نمی‌کنند و خانه‌ها یا ویلاهای اجاره‌ای برای سکونت، گزینه اصلی آن‌ها برای اقامت در این جزیره است. این دسته از افراد می‌توانند برای تردد از روش‌هایی مانند اجاره ماشین در کیش، انتقال ماشین شخصی به کیش و تاکسی‌های شهری استفاده کنند. ما در ادامه مزایا و معایب هر یک از این روش‌ها را بیان می‌کنیم.

 

اجاره ماهانه خودرو در کیش

اجاره ماهانه خودرو در کیش برای افرادی که میخواهند به دلایل مختلف در این جزیره سکونت داشته باشند، پیشنهاد می شود که در این حالت اجاره خودرو بصورت ماهانه نسبت به اجاره روزانه خودرو تا حدودی ارزانتر خواد بود و دغدغه شما در زمان اقامت در کیش در خصوص رفت و آمد و اجاره خودرو کمتر خواهد بود. اما اجاره ماهانه خودرو در کیش معایبی هم دارد که ازجمله مهمترین آنها می توان به هزینه های بیمه و تعمیرات خودرو اشاره کرد که برخی از موسسات اجاره خودرو در کیش در صورت اجاره ماهانه خودرو، هزینه های بیمه و تعمیرات خودرو را به گردن موجر می اندازند که لازم است قبل از اجاره خودرو و امضای قرارداد این موارد را از موسسه مورد نظر بپرسید.

[irp posts=”5848″ name=”قوانین و شرایط خرید ماشین در کیش چگونه است؟”]

شرایط اجاره ماشین در کیش

با توجه به جاذبه‌های گردشگری کیش، تماشای این جاذبه‌ها در سفر یک‌ هفته‌ای یا یک‌ ماهه امکان‌پذیر نیست. برای اینکه بتوانید بیشترین بهره را از سفر خود ببرید، بهترین راه این است که در طول مدت اقامت از اغلب جاذبه‌های توریستی این شهر دیدن کنید. از آنجا که، همه امکانات گردشگری و توریستی کیش در یک منطقه قرار ندارند، ضرورت استفاده از ماشین مناسب برای تردد احساس می‌شود. هزینه تاکسی در شهر کیش بسیار بالا است؛ بنابراین بهتر است که ماشین شخصی خود را به این جزیره برده یا از ماشین اجاره‌ای استفاده نمایید. با توجه به تنوع و مدل‌های عالی ماشین‌های اجاره‌ای، بسیاری از مسافران تمایل دارند که از گزینه اجاره ماشین در کیش استفاده کنند. برای اینکه بتوانید ماشین مناسب را با توجه به بودجه خود اجاره کنید، باید از طریق موسسات معتبر اجاره خودرو در کیش اقدام کنید. به دلیل اینکه، مقصد اصلی مسافران داخلی در سال‌های اخیر، جزیره زیبای کیش بوده است، با تبلیغات فراوان در فضای مجازی در مورد اجاره اتومبیل در این جزیره روبرو می‌شوید. اعتماد به این صفحات ممکن است ضرر اقتصادی داشته باشد. در برخی موارد مشاهده‌ شده که مسافران هزینه اولیه برای اجاره ماشین را پرداخت کرده‌اند اما پس‌ از ورود به جزیره، امکان دسترسی به موسسه برای دریافت ماشین وجود نداشته است؛ زیرا اغلب موسسات فعال در شبکه‌های اجتماعی فاقد دفتر رسمی در جزیره کیش هستند.

شرایط اجاره ماشین در کیش

گام اول برای اجاره خودرو در کیش

بنابراین در گام اول برای اجاره ماشین، از اعتبار آن موسسه اطمینان حاصل کنید. پس ‌از آن، اطلاع دقیقی از مدت‌ زمان اقامت خود در جزیره کیش داشته باشید. با توجه به اینکه، امکان اجاره خودرو به‌صورت روزانه، هفتگی و ماهانه در جزیره کیش وجود دارد، برای صرفه‌جویی در هزینه بهتر است با توجه به مدت سفر، ماشین مناسب را اجاره کنید. تنوع ماشین‌های اجاره‌ای در کیش بسیار بالا است. در اغلب موارد با مدل‌هایی مواجه می‌شوید که تا به‌ حال تجربه سوار شدن در آن‌ها را ندارید؛ اما سعی کنید برای اجاره ماشین در کیش حتماً با توجه به بودجه خود، ماشین مناسب را انتخاب کنید. 

آشنایی با قوانین رانندگی در کیش

پیش از آنکه بخواهید اقدام به اجاره ماشین مناسب در کیش کنید، باید از قوانین رانندگی در کیش مطلع شوید. اگر تابه‌حال به این جزیره سفر نکرده‌اید، مطمئنا با دیدن جاده‌های عریض و زیبا، عدم وجود ترافیک و پاکیزگی تمام مسیرها متعجب خواهید شد؛ این موارد تنها نکات جالبی نیستند که در حین رانندگی در کیش با آن مواجه می‌شوید. ماشین های مدل بالایی که در خیابان های این شهر می بینید خود مزید بر علت هستند و زیبایی این جزیره را چندین برابر می کنند. اصلی‌ ترین مورد برای اجاره ماشین در این جزیره، توجه به قوانین رانندگی است. در کیش به رانندگان اجازه اجرای حرکات نمایشی مانند لایی کشیدن داده نمی‌شود. ریختن زباله در جاده‌ها و خیابان‌ها ممنوع است و انجام آن با جریمه همراه است. مواردی مانند بوق زدن و ایجاد آلودگی صوتی در حین رانندگی نیز در این جزیره ممنوع است. توجه داشته باشید که تمام جاده‌ها و خیابان‌های این شهر مجهز به دوربین‌های راهنمایی و رانندگی است؛ بنابراین، کوچک‌ ترین تخلف نیز از چشم ماموران مخفی نمی‌ماند. در نتیجه، هر تخلف می‌تواند جریمه زیادی به شما تحمیل کند.

مزایا و معایب استفاده از ماشین اجاره‌ای در کیش

همان‌طور که اشاره کردیم، یکی از راه‌هایی که برای رفت‌ وآمد در جزیره زیبای کیش در اختیار مسافران قرار داده‌ شده، استفاده از ماشین‌های اجاره‌ای است. این روش مانند هر روش‌ دیگر برای تردد در کیش دارای مزایا و معایب مختلف است. به همین دلیل، بهتر است دیدگاه جامعی در مورد اجاره ماشین در کیش، مزایا، معایب و شرایط اجاره آن داشته باشید تا بتوانید انتخاب هوشمندانه ای انجام دهید.

مزایا

بسیاری از مسافران کیش ممکن است بودجه لازم برای خرید ماشین‌ های خارجی و گران‌قیمت نداشته باشند، استفاده از ماشین‌های اجاره‌ای برای شما فرصت ماشین‌ سواری با ماشین‌های مدل‌ بالا و لوکس را فراهم می‌کند. اگر به این تجربه علاقه‌ مند هستید، اجاره ماشین‌های لوکس گزینه مناسبی خواهد بود.عدم تمرکز جاذبه‌های گردشگری کیش در یک منطقه خاص، موجب می‌شود که استفاده از ماشین برای رفت‌ وآمد بهتر باشد. هزینه استفاده از تاکسی‌های شهری بسیار بالا است؛ برای آن دسته از افرادی که بدون خودروی شخصی به کیش سفر می‌کنند اجاره ماشین می‌تواند امکان دسترسی آسان به اماکن گردشگری این جزیره زیبا را فراهم کند.

اگر دوست دارید که از سفر خود، کلیپ یا عکس تهیه کنید، قطعاً وجود ماشین لوکس می‌تواند تاثیر بالاتری در افزایش مخاطب داشته باشد؛ اگر هدف اصلی شما از سفر به کیش، تبلیغات است استفاده از ماشین‌های اجاره‌ای دستیابی به هدف نهایی را ساده‌تر می‌کند.

معایب

همان‌طور که می‌دانید، اغلب ماشین‌های اجاره‌ای کیش، بسیارگران‌قیمت هستند. یکی از اصلی‌ترین معایب اجاره ماشین در این جزیره نیز همین مورد است؛ زیرا مسافران برای استفاده از ماشین‌های اجاره‌ای باید چکی معادل با قیمت روز همان ماشین، به‌عنوان ضمانت به موسسه بپردازند. اگر در انتهای سفر، مشکل یا ایرادی در ماشین به وجود بیاید، شخص اجاره‌ کننده موظف است که هزینه را بپردازد. اگر فرد در انجام این امر کوتاهی کند، موسسه می‌تواند طبق قانون از مبلغ چک ضمانت، میزان خسارت خود را کسر کند.

دومین مشکل اصلی برای اجاره ماشین در کیش، عمر ماشین‌ها و شرایط آب‌ و هوایی این منطقه است. آب‌ و هوای کیش شرجی و مرطوب است. این مسئله می‌تواند بر کیفیت و عمر مفید قطعات ماشین اثر مخرب داشته باشد. علیرغم اینکه، اغلب ماشین‌های اجاره‌ای در کیش کمتر از سه سال عمر دارند اما مسافران در طول سال، بارها و بارها از آن استفاده می‌کنند؛ بنابراین، احتمال خرابی قطعات و اجزای این ماشین‌ها، با توجه به تعداد سفرهای سالانه و شرایط آب‌ وهوایی افزایش می‌یابد. به نظر شما، با توجه به قیمت بالای اجاره‌ مدل ماشین‌ها، آیا اجاره یک ماشین دارای نقص فنی، مقرون‌به‌ صرفه است؟

ماشین‌های کروک یکی از مدل‌های جالب برای اجاره در کیش هستند. این ماشین‌ها ظرفیت حمل دو یا سه نفر را دارند. برخلاف زیبایی و جذابیت این مدل‌ها، اگر اعضای خانواده شما از دو نفر بیشتر باشد، اجاره ماشین کروکی تنها هزینه اقتصادی اضافی به شما تحمیل خواهد کرد.

مزایا معایب استفاده از ماشین اجاره‌ای در کیش

مدارک لازم برای اجاره ماشین در کیش

ممکن است مؤسسات مختلف برای اجاره ماشین مدارک مختلفی از مسافران درخواست کنند؛ اما مدارک لازم برای اجاره ماشین در کیش عبارت است از:

  • گواهینامه رانندگی معتبر
  •  کارت شناسایی (کارت ملی، شناسنامه یا پاسپورت)
  •   مبلغ ودیعه برای اجاره ماشین (این مبلغ با توجه به مدل ماشین متغیر است)
  •   افرادی که پول نقد برای ودیعه به همراه ندارند موظف هستند یک چک به معادل با قیمت ماشینی که اجاره می‌کنند به موسسه تحویل دهند.
  •  قوانین سخت‌گیرانه برای رانندگی در کیش سبب می‌شود که اغلب مسافران تخلفات رانندگی داشته باشند. پرداخت این جریمه‌ها به عهده مسافر یا فرد اجاره‌کننده است؛ بنابراین، در مرحله اجاره ماشین در کیش فرد باید مبلغی حدود 500 هزار تومان برای پرداخت جریمه‌های احتمالی به موسسه بپردازد. این مبلغ به‌عنوان امانت نزد موسسه باقی می‌ماند. اگر تا 25 روز پس از اجاره ماشین هیچ برگ جریمه‌ای به موسسه ارسال نشود، کل مبلغ ودیعه به فرد اجاره‌کننده بازگردانده می‌شود.

البته در مقاله ای دیگر در مورد مدارک لازم جهت اجاره خودرو در کیش مفصل پرداخته ایم که پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات کاملتر بخوانید.

چرا اجاره ماشین در کیش پول سفر شما را از بین می‌برد؟

اغلب ماشین‌های اجاره‌ای در کیش مدل‌ بالا هستند؛ بنابراین باید برای اجاره آن‌ها هزینه زیادی بپردازید. در یک تعریف ساده، بودجه‌ای که می‌توانید برای خرید یا تفریح بیشتر صرف کنید، ناچار هستید برای اجاره خودرو بپردازید. از سوی دیگر، پرداخت هرگونه تخلف رانندگی در مدت‌ زمان اجاره ماشین به عهده شما است که این امر بار اقتصادی زیادی به شما تحمیل می‌کند.

به این نکته توجه داشته باشید که شما تنها فردی نیستید که به جزیره کیش سفر کرده و برای راحتی خود اقدام به اجاره ماشین نموده است؛ بنابراین، ماشین‌های اجاره‌ای در طول سال بارها و بارها مورد استفاده قرار گرفته‌ اند. به‌علاوه، همه رانندگان اصول رانندگی را رعایت نمی‌کنند. از سوی دیگر، استفاده مکرر از یک ماشین در شرایط آب‌ و هوایی کیش می‌تواند به قطعات آن آسیب بزند. فرض کنید شما بدون اطلاع از نقص فنی، یک خودرو را اجاره کنید. در این شرایط، هرگونه مشکلی که برای ماشین پیش بیاید طبق قوانین موسسات فعال در حوزه اجاره ماشین در کیش، مسئولیت پرداخت خسارت بر عهده فرد اجاره‌کننده خواهد بود. این امر برای شما افزایش بودجه و خسارت مالی به دنبال دارد، به‌علاوه، می‌تواند لذت سفر را کاهش دهد.

چرا اجاره ماشین در کیش پول سفر شما را از بین می‌برد؟

مسافرت زمینی به جای اجاره خودرو در کیش

اغلب افرادی که به‌ صورت هوایی به جزیره کیش مسافرت می‌کنند، امکان استفاده از خودرو شخصی در این جزیره را ندارند؛ بنابراین ناچار هستند از گزینه‌های مختلف مانند اجاره ماشین یا تاکسی استفاده کنند. عواقب و هزینه ناشی از این دو روش، سبب شده برخی افراد تمایل داشته باشند که به‌ صورت زمینی به این جزیره زیبا سفر کنند؛ بنابراین سعی کرده‌ایم که در این مرحله شما را با مزایا و نحوه مسافرت زمینی به جزیره کیش آشنا کنیم.

برای انتقال خودرو به‌ صورت زمینی به کیش سه منطقه مختلف وجود دارد

آشنایی با بندرلنگه

 توجه داشته باشید که این بندر در تعطیلات بسیار شلوغ است. اگر برای مسافرت فرصت محدود دارید حتماً به حجم بالای مسافر در این بندر توجه داشته باشید.

آشنایی با  بندر چارک

 حجم و تمرکز مسافر در این منطقه بسیار کم است؛ بنابراین، مناسب‌ ترین مکان برای انتقال خودرو شخصی به جزیره کیش به‌حساب می‌آید.

آشنایی با بندر آفتاب

سومین نقطه‌ای که می‌توانید برای مسافرت زمینی و با استفاده از خودرو شخصی به جزیره کیش انتخاب کنید بندر آفتاب است.

مسافرت زمینی به جزیره کیش

مدارک لازم برای انتقال خودرو به کیش

حمل خودرو با استفاده از لندینگ کرافت (لندی گراف) به این جزیره، گزینه‌ مناسب‌ تری خواهد بود. در این صورت فرد نیاز به جستجوی موسسه معتبر برای اجاره ماشین ندارد. هزینه و بار اقتصادی اضافی به خانواده تحمیل نمی‌شود. با توجه به اینکه، قبل از سفر معاینه فنی انجام می‌شود، فرد هیچ دغدغه‌ای در مورد خرابی قطعات و تجهیزات ندارد. از سوی دیگر هزینه لازم برای حمل ماشین به کیش در مقایسه با هزینه اجاره خودرو در این جزیره بسیار کمتر است. برای اینکه بتوانید ماشین شخصی خود را به کیش حمل کنید باید مدارک مختلفی از جمله برگ معاینه فنی خودرو، اصل و کپی کارت ماشین، مدارک شناسایی معتبر و گواهینامه را ارائه کنید. علاوه بر راننده و مالک خودرو، تمام مسافران نیز موظف به ارائه مدرک شناسایی معتبر هستند.

شرایط لازم برای ورود خودروهای شخصی به جزیره کیش

قوانین سخت‌ گیرانه‌ ای در مسیر ورود خودرو به کیش وجود دارد. همین امر موجب می‌شود که برخی ماشین‌ها یا برخی مدل‌ها هرگز اجازه ورود به این جزیره را دریافت نکنند. ماشین‌های داخلی که سال تولید آن‌ها از 1397 عقب‌تر باشد اجازه ورود به این جزیره را دریافت نمی‌کنند. ماشین‌های خارجی نیز در صورتی می‌توانند به جزیره کیش وارد شوند که ساخت آن‌ها سال 2012 به بعد باشد.

البته، قانون فوق شامل یک استثنا است. به افرادی که رزرو هتل آن‌ها قطعی شده باشد و بتوانند مدارک معتبر برای این ادعا ارائه کنند، اجازه داده می‌شود که ماشین‌های داخلی تولید شده از سال 1392 به بعد و ماشین‌های خارجی 2005 به بالا را به این جزیره حمل کنند.

مهم‌ترین نکات برای حمل خودرو به کیش

به این نکته توجه داشته باشید که هزینه انتقال خودرو با استفاده از لندیگراف به کیش، هر سال تغییر می‌کند؛ بنابراین، قبل از انتقال حتماً این مورد را بررسی کرده و اطلاع دقیق از میزان هزینه قطعی داشته باشید. اگر تمایل دارید به‌ جای اجاره خودرو در کیش از ماشین شخصی خود استفاده کنید، باید بدانید که هزینه بلیط شناور و عوارض دریایی به‌ منظور انتقال ماشین به‌ صورت مجزا محاسبه می‌شود. به‌علاوه، هر خودرویی که مجوز ورود به کیش را دریافت کند، مجوز تردد 5 روزه داده می‌شود. اگر مدت سفر شما بیشتر است باید برای تمدید مجوز هزینه بپردازید. فراموش نکنید که باید به ازای تمام سرنشینان خودروی شخصی منتقل‌ شده به جزیره کیش، نیز هزینه بپردازید. این هزینه نیز سالانه تغییر کرده و افزایش می‌یابد. هیچ تعمیرگاهی برای خودروهای ایرانی در جزیره کیش وجود ندارد؛ بنابراین، قبل از سفر به این جزیره حتماً خودروی خود را از لحاظ فنی کاملا چک کنید تا در طول سفر با مشکل مواجه نشوید.

مهم‌ترین نکات برای حمل خودرو به کیش

سخن پایانی

در انتها نظر شمارا به پادکستی در خصوص اجاره خودرو و سفر به کیش جلب میکنیم.

جاذبه‌های گردشگری و موقعیت جغرافیایی جزیره زیبای کیش، این منطقه را به مقصدی مناسب برای گردشگران تبدیل کرده است. امکان مسافرت به‌صورت هوایی و زمینی به این منطقه فراهم است. مسافرانی که سفر هوایی را انتخاب می‌کنند، نمی‌توانند خودرو شخصی خود را به این جزیره منتقل کنند.

در نتیجه، برای تردد ناچار به استفاده از تاکسی‌ها یا اجاره ماشین هستند. عدم تمرکز مناطق و اماکن گردشگری و تفریحی کیش در یک نقطه خاص موجب می‌شود که هزینه استفاده از تاکسی برای رفت‌وآمد بالا باشد؛ بنابراین، گزینه اجاره ماشین در کیش تنها راهی است که برای مسافران هوایی این جزیره باقی می‌ماند. هزینه بالای اجاره، ظرفیت کم ماشین‌های اجاره‌ای و احتمال بروز نقص فنی عمده‌ ترین مشکلاتی است که پس از اجاره خودرو پیش روی مسافران قرار دارد.

قوانین رانندگی حاکم بر جزیره کیش بسیار سخت‌گیرانه است. امکان تردد روزانه بالای 2000 کیلومتر برای مسافران فراهم نیست. اجازه استفاده از بوق یا اجرای حرکات نمایشی در حین رانندگی به افراد داده نمی‌شود. نقض این قوانین از سوی مسافران جریمه به دنبال دارد. فردی که اقدام به اجاره خودرو در جزیره کیش می‌کند موظف است که جریمه‌های احتمالی یا هزینه جبران خسارت‌های وارده شده به ماشین را بپردازد. این موارد سبب شده که استفاده از ماشین‌های اجاره‌ای به‌جای خودرو شخصی، پول سفر شما را از بین ببرد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *