حتی اگر در گران ترین خانه و با بزرگترین متراژ نیز زندگی بکنید پس از مدتی فضای منزل شما برایتان یکنواخت شده و نیاز دارید که در دکوراسیون خانه خود تغییراتی به وجود بیاورید. حال در این میان هزینه تغییر دکوراسیون برای بسیاری از افراد کمرشکن بوده و سبب شده تا آنها به راحتی نتوانند تمامی دکوراسیون خانه خود را تغییر دهند. بنابراین یکی از بهترین روش هایی که ما قصد داریم تا در این مقاله به آن اشاره کنیم، پیشنهاد دادن تغییر دکوراسیون ارزان قیمت بوده که شما می توانید از این راه خانه خود را از یکنواختی نجات دهید. برای این کار نیاز به عوض کردن مبلمان، پرده و فرش نیست. بلکه شما می توانید با اضافه کردن اکسسوری های کوچک به خانه خود، دکوراسیون آن را زیباتر کنید. بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید که شما برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون خانه خود، نیازی ندارید که حتما وسایل خانه خود را عوض کنید، بلکه شما می توانید به راحتی با نوسازی برخی از وسایل در خانه خود، زیبایی را به خانه خود برگردانید. 

چگونه می توان تغییر دکوراسیون ارزان قیمتی داشت؟

ایده های ارزان برای تغییر ظاهر خانه

این روزها با گران شدن مبلمان و وسایل ضروری خانه بسیاری از ما به دنبال راهی برای ایجادد تغییر در دیزاین خانه خود هستیم. حال برای این کار روش های متعددی وجود دارد که هر فردی می تواند با در نظر داشتن میزان بودجه خود ارزان ترین راه ها را برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون خانه خود ایجاد کند. ما قصد داریم تا در این مقاله شما را با تمامی روش های ارزان برای جلوگیری از یکنواختی محیط خانتان آشنا کنیم.

حضور گل و گلدان را در خانه خود در اولویت قرار دهید

یکی از ارزان ترین راه ها برای اینکه بتوانید در دکوراسیون خانه خود  تغییر عمده ای ایجاد کنید، این است که از انواع گل و گلدان های زیبا در فضای خانه خود استفاده کنید. اینکار سبب می شود تا شما بتوانید به راحتی با کمترین هزینه ممکن علاوه بر روح بخشیدن به خانه خود با اضافه کردن گیاهان تنفسی جدید در خانه خود ایجاد کنید. وجود گلدان های بزرگ و کوچک در گوشه و کنار خانه شما سبب می شود تا فضای شما علاوه بر گرم شدن نوعی صمیمیت خاصی پیدا کند. از طرفی اگر قصد دارید دکوراسیون سبک بوهو داشته باشید، بهتر است گیاهان را در اولویت دکوراسیون خانه های خود قرار دهید. برای این کار شما می توانید از ایده های ما استفاده کنید تا تغییرات اساسی در دکوراسیون خانه خود به وجود بیاورید. 

حضور گل و گلدان را در خانه خود در اولویت قرار دهید

تغییر دکوراسیون ارزان و تبدیل شیشه های مواد غذایی به گلدان های رنگارنگ

شما می توانید با کمترین هزینه شیشه های مربا، ترشی و سس هایتان را به گلدان های رنگارنگ تبدیل کنید. برای اینکار کافیست شیشه های مواد غذایی را بشویید و پس از خشک شدن آنها، به وسیله رنگ های اکریلیک یا مولتی سورفیس شیشه ها را رنگ کنید. رنگ کردن این شیشه ها می تواند گلدان های زیبایی ایجاد کند که در صورت داشتن قفسه ها و شلف ها در خانه خود، می توانید این شیشه ها را بر روی آن ها قرار دهید. 

ساخت فلاورباکس ها با استفاده از سبدهای میوه

یکی دیگر از راه های کم هزینه برای ساخت گلدان استفاده از جعبه های میوه است که شما می توانید ا استفاده از چوب و مقداری کنف، فلاورباکس های زیبایی برای فضای بالکن و تراس خود ایجاد کنید. 

تغییر دکوراسیون ارزان با آینه ها 

همه ما در خانه های خود از آینه ها استفاده می کنیم، چرا که این آینه ها هستند که در همه حال ظاهر ما را همان طور که هستیم نمایش می دهند. پس حضور آینه در فضاهای مختلف خانه به یک الزام تبدیل شده است. شما می توانید برای فضاهایی که متراژ کمتری دارند نیز از آینه ها استفاده کنید، چرا که آینه ها این قابلیت را دارند تا فضای خانه شما را بزرگتر و زیباتر کنند. شما می توانید در فضاهای مهمی چون پذیرایی، نشیمن و اتاق خواب از یک یا چند آینه بسته به سلیقه خود استفاده کنید. این روزها بسیاری از افراد علاقه مند هستند تا با استفاده از آینه های دکوراتیو فضای خانه خود را زیباتر و دلنواز تر کنند. 

آینه ها یار همیشگی ما هستند

کوسن ها اکسسوری های زیبای مبلمان

شما می توانید با کمی هزینه کردن و تهیه پارچه برای کوسن های خود، فضای خانه خود را از یکنواختی و سادگی نجات دهید. برخی از خانم ها پارچه های اضافی دارند که هیچگاه از ان ها استفاده نمی کنند، شما می توانید با استفاده از پارچه های دورریختنی خود برای کوسن های خود پارچه های چهل تکه بدوزید. استفاده از پارچه های اضافی و طراحی کوسن های ارزان قیمت، می تواند یکی از به صرفه ترین روش ها برای رسیدن به تغییر دکوراسیون ارزان به شمار برود. 

تغییر دکوراسیون ارزان با استفاده از شلف و قفسه ها

شما می توانید از قفسه ها و شلف ها در تمامی فضاهای خانه خود استفاده کنید. استفاده از شلف ها در فضاهایی چون آشپزخانه، نشیمن و اتاق خواب می تواند این امکان را برای شما به وجود بیاورد که وسایل اضافی خود را در آن جای بدهید. از طرفی اگر اهل کتاب خواندن باشید می توانید با استفاده از این شلف ها کتابخانه کوچک و زیبایی در مناطق مختلف خانه خود بسازید. حال در این میان برخی دیگر اهل گل و گیاه هستند، بهتر است بدانید که این شلف ها و استند های گیاهان می توانند گزینه بسیار خوبی برای نگهداری گیاهان شما باشند. 

استفاده از قفسه ها و شلف ها در فضاهای مختلف خانه

قاب ها عکس خانوادگی شما در همه حال زیبا هستند

وجود عکس های دونفره شما در خانه می تواند در همه حال نشان دهنده عشق و علاقه بین شما و همسرتان به شمار برود. بنابراین شما می توانید برخی از عکس های خود را در قاب های زیبایی قرار داده و آن ها را روی شلف هایی که نصب کرده اید قرار دهید. وجود عکس های خانوادگی شما می تواند علاوه بر زیبایی بخشیدن به فضای خانه شما، یادآور خاطرات خوبتان باشد. دکوراسیون ارزان و شیک می تواند با قرار دادن عکس های خانوادگی شما تکمیل تر شود. 

قاب ها عکس خانوادگی شما در همه حال زیبا هستند

بنابراین

به این نکته توجه داشته باشید که شما می توانید با تغییرات کوچکی در خانه خود، زیبایی و نشاط را به خانه خود بیاورید. در این میان استفاده از برخی المان های کوچک سبب شده تا شما بتوانید به راحتی تغییرات عمده ای در دکوراسیون خانه خود به وجود بیاورید. استفاده از گیاهان در خانه به خصوص در بالکن خانه ها، می تواند علاوه بر ایجاد یک نمای ایده آل سبب شود تا شما با نشستن در بالکن خود، لذت ببرید. استفاده از آینه ها، کوسن های رنگارنگ، قفسه و شلف های مینیمال در خانه می تواند تا حد زیادی خانه شما را از یکنواختی و سادگی در بیاورد. بنابراین شما می توانید با اندکی هزینه کردن دکوراسیون خانه خود را جذاب و زیباتر بکنید. 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *