یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که برای خودروهایی که روزانه از آنها استفاده می‌کنیم، مربوط به کلاچ و دنده می‌شود. ازاین‌رو این مقاله را به این موضوع اختصاص داده‌ایم که چرا کلاچ برقی انتخاب مناسبی برای ماشین شما است. اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که قصد خرید کلاچ اتوماتیک را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را از دست ندهید.

در سال 1385 برای اولین‌بار نخستین نمونه‌های کلاچ اتوماتیک از آلمان به ایران وارد شد و بعد از مدتی این دستگاه بین رانندگان مخصوصا رانندگان تاکسی جا افتاد. کلاچ هوشمند یا کلاچ برقی که با ورودش به ایران قصد حذف کلاچ گیری از روی خودروهای دنده دستی را داشت، توانست جایگاه خوبی میان رانندگان خودروهای دنده ای باز کند و کم کم شناخته شد.
سردنده

[irp posts=”5980″ name=”تجربه و نظرات رانندگی با کلاچ برقی “]

کلاچ برقی چیست؟

قبل از شرح کلاچ اتوماتیک لازم است که توضیح مختصری درباره این محصول ارائه کنیم. کلاچ‌ها به دو نوع دستی و کلاچ اتوماتیک یا برقی دسته‌بندی می‌شوند. برای برخی از افراد لذت رانندگی در عوض‌کردن دنده و سرعت گرفتن ماشین است، هم‌زمان افراد دیگری دنده عوض‌کردن را یک نقص بزرگ برای ماشین می‌دانند. از همین رو ترجیح می دهند از این دستگاه استفاده کنند. کلاچ اتوماتیک می‌تواند شما را از تعویض دنده و گرفتن کلاچ و نیم کلاچ رهایی بخشد.

آیا این موضوع حقیقت دارد که این دستگاه بی نقص بوده و هیچ معیابی ندارد؟

سازندگان این دستگاه معتقد هستند عملکرد این سیستم طوری است که از زمان نصب بر روی خودرو می توان پدال کلاچ را باز کرد و دور انداخت. پس با تصور خودرویی که مجهز به سیستم کلاچ برقی باشد و پدال کلاچ نداشته باشد می توان عملکرد کلی این سیستم را متوجه شد.

گیربکس اتوماتیک

کلاچ اتوماتیک یا گیربکس اتوماتیک، کدام بهتر است؟

از نظر ما نمی‌توان انکار کرد که کلاچ اتوماتیک بتواند راحتی همانند گیربکس اتوماتیک را برای شما در رانندگی فراهم کند، چرا که در گیربکس اتوماتیک عمل تعویض دنده به صورت اتوماتیک و خودکار انجام می شود، اما در کلاچ اتوماتیک عمل تعویض دنده توسط راننده صورت می گیرد و عمل کلاچگیری با پا کاملا حذف می گردد.
برخی افراد نیز معتقد هستند با در نظر گرفتن هزینه گیربکس اتوماتیک نسبت به کلاچ برقی و عملکرد مشابه این دو سیستم در ترافیک، کلاچ برقی می تواند بهتر از گیربکس اتوماتیک باشد.
همچنین برای برخی از افراد لذت رانندگی در تعویض کردن دنده و سرعت گرفتن و به اصطلاح معکوس کشیدن دنده می باشد، اما فقط از کلاچگیری و کنترل دائم کلاچ توسط پا گله مند هستند؛ از همین رو نصب کلاچ برقی تصمیمی عاقلانه و منطقی است.
با توجه به سلایق مختلف، آنچه مسلم است این هست که نظرها هم می تواند نسبت به بهتر بودن کلاچ اتوماتیک یا کلاچ برقی متفاوت و مختلف باشد.

آیا نصب کلاچ برقی توصیه می شود؟

کلاچ برقی یا اتوماتیک راحتی زیادی را برای شما در ترافیک و سربالایی فراهم می‌کند، اما به یاد داشته باشید که در گذشته این آسایش و راحتی تنها به کوتاه‌مدت ختم می‌شد. در سری های اولی که کلاچ هوشمند در ایران ساخته شد، استفاده ازآن تا حدودی مشکل بود و روی همه خودرو ها عملکرد مشابه نداشت، اما طی سالهای اخیر پیشرفت چشمگیری در ساخت این دستگاه رخ داد که در درازمدت موجب آسایش رانندگان شد و همه این پیشرفت ها نتیجه سالها تحقیق و آزمایش شرکت های داخلی سازنده کلاچ برقی روی انواع خودرو است. همانطور که میدانید، هر خودرویی از اجزای مختلفی تشکیل شده که برای نهایت عملکرد سیستم، این اجزا علاوه بر کارکرد مفید، باید با یکدیگر تنظیم یا به‌اصطلاح مچ شوند و همین موضوع یکی از عمده مواردی است که طی سالهای اخیر توجه شرکت های سازنده کلاچ برقی را به خود جلب کرده، امروزه نصب کلاچ‌ برقی می‌تواند برای شما آسایش ایجاد کند و خودرو شمارا در برابر خطاهای حین رانندگی از جمله رها کردن سریع کلاچ و پریدن ماشین به جلو، حفظ کند.

کلاچ گیری

نصب کلاچ برقی برای تازه کارها

اکثر افراد که تازه گواهینامه رانندگی گرفته اند، خطاهای زیادی حین رانندگی در آنها مشاهده می شود و یکی از بزگترین چالش های پیش روی این افراد، گرفتن کلاچ و نیم کلاچ کردن است.

اگر از افرادی که سالهاست پست فرمان می نشینند سوال بپرسید به شماخواهند گفت که حین رانندگی به مسایل مختلف روزمره فکر می کنند و اصلا متوجه نمی شوند که چگونه مسیر را طی کردند و چه خودرو هایی از مقابل آنها عبور کردند. این افراد با ناخودآگاه ذهنشان رانندگی می کنند یعنی رانندگی کردن مثل نفس کشیدن در ناخودآگاه ذهنشان ثبت شده است. اما اکثر افراد که به تازگی گواهینامه گرفته و پشت فرمان می نشینند، هنوز رانندگی در ناخودآگاه ذهنشان نرفته و حین رانندگی فقط به رانندگی فکر می کنند و یکسره مراقب اطراف هستند و یکی از مهمترین استرس آنها، ترافیک و سربالایی است که چگونه ماشین را در این شرایط کنترل کنند. حال اگر گرفتن کلاچ و نیم کلاچ کردن از دغدغه های این افراد حذف شود، قطعا عملکرد بهتری در رانندگی خواهند داشت.

نتیجه اینکه نصب کلاچ برقی برای افراد تازه کار پیشنهاد می شود تا بتوان از خطرات احتمالی کم کرده و بدون استرس و نگرانی رانندگی کنند.

حذف خطاهای انسانی با نصب کلاچ برقی

تصور کنید ماشینی که برای کلاچ دستی ساخته شده و تمام اجزای آن با کلاچ دستی هماهنگ بوده‌اند، امکان خطای راننده در زمان رها کردن کلاچ یا تعویض دنده وجود دارد. ولی با نصب کلاچ برقی این خطای انسانی حذف شده و از آسیب به گیربکس و دیگر اجزای خودرو جلوگیری می کند. حال شاید برخی تصور کنند با تغییر نوع کلاچ باید انتظار داشت که این هماهنگی در سیستم تا حدود زیادی به هم بخورد. اما تجربه رانندگان در سالهای اخیر نشان می دهد که هماهنگی قطعات بیشتر شده و اصطحلاک اجزای مرتبط با کلاچ، نسبت به کلاچ دستی کاهش پیداکرده است.  عواقب به‌هم‌خوردن هماهنگی در بین اجزای ماشین چیست؟ در ادامه این موارد را تحت عنوان معایب کلاچ‌های برقی بررسی خواهیم کرد.

[irp posts=”5401″ name=”اتاکو یا ایران کلاچ کدام کلاچ برقی بهتر است؟”]
اجزای کلاچ هوشمند

معایب کلاچ برقی چه بود و چگونه برطرف شد؟

همانطور گه پیش تر گفته شد، در گذشته استفاده از کلاچ‌های برقی روی همه خودرو ها یکسان نبود و تا حدودی مشکلاتی در زمان تعویض دنده ایجاد می کرد. اما حدودا از سال 1395 به بعد جهش خوبی در طراحی کلاچ برقی توسط شرکت های سازنده داخلی اتفاق افتاد که مشکلات قبلی بطور کامل برطرف شد و همین امر باعث رشد فروش این دستگاه و فراگیر شدن آن شد.

در سری های اول کلاچ اتوماتیک، علاوه بر هزینه بالای خرید و نصب کلاچ‌‌ برقی، هزینه تعمیرات و رسیدگی به آن نیز وجود داشت. اما در نسخه های جدید این دستگاه، مشکلات برطرف شده از افرادی که کلاچ برقی استفاده می کنند بپرسید، به شما پیشنهاد خواهند کرد و دیگر شکایتی از نصب آن ندارند.

امروزه کلاچ‌ برقی نیاز شما را در تعویض دنده و گرفتن کلاچ برطرف می‌کند اما در گذشته محدودیت‌هایی را روی خودرو ایجاد می‌کرد. بطور مثال، در گذشته هنگام رانندگی با کلاچ اتوماتیک شما نمی توانستید به راحتی این دستگاه را خاموش و از مدار خارج کنید. ولی امروزه با اینکه مشکلات برطرف شده و نیازی به این کار نیست، ولی هرزمان که بخواهید می توانید خیلی سریع کلاچ هوشمند را تنها با فشار دادن یک دکمه خاموش کرده و با کلاچ پایی به رانندگی ادامه دهید.

کلاچ‌های اتوماتیک به دلیل تکنولوژی و سیستم کارکردشان تصور می شد که گرمای زیادی تولید می‌کنند. اما تحقیقات نشان داد که موتور الکتریکی این دستگاه تنها یک آمپر برق مصرف می کند و عملاً گرمایی ایجاد نمی شود و این مقدار کم گرما به سایر قطعات خودرو هیچ آسیبی وارد نمی کند.
کلاچ برقی

هزینه کلاچ برقی

به دلیل بازار بی‌ثبات و متغیر بودن قیمت‌ها، در این بخش ارقام مشخصی را برای این کالا به شما اعلام نخواهیم کرد. اما قیمت و هزینه کلاچ اتوماتیک بسته به نوع کلاچ، برند و نوع ماشین می‌تواند متفاوت باشد. همچنین به یاد داشته باشید که شرکت های تولید کننده کلاچ برقی، حدودا 3 الی 5 سال این دستگاه را گارانتی بی قید و شرط می کنند و از این بابت خیال مشتریان تا 5 سال حداقل راحت است.

خرید قسطی کلاچ برقی

یکی دیگر از تسهیلات شرکت های سازنده، خرید اقساطی کلاچ برقی است که بصورت شرایطی و در چند مرحله امکان پرداخت وجود دارد. امکان خرید شرایطی کلاچ اتوماتیک بدون سود است و درصدی روی قیمت نهایی اضافه نخواهد شد.

استفاده از کلاچ‌ برقی به چه کسانی توصیه می‌شود؟

به‌طورکلی باتوجه‌ به مزایای کلاچ برقی برای تمامی افراد، می‌توان گفت برای افراد با ویژگی های خاص از جمله معلولین و جانبازان، افراد مسن و افراد تازه کار بیشتر توصیه می شود. حدودا می توان گفت 80 دصد مشکلات این افراد حین رانندگی مربوط به کلاچ و نیم کلاچ کردن است. که با نصب کلاچ برقی این مشکل برطرف خواهد شد.

جانبازان و معلولین

جانبازان و معلولین که هر کدام با توجه به شرایط ویژه ای که دارند، امکان رانندگی با خودروهای دنده دستی برایشان مشکل ساز یا غیرممکن است. اما برای این افراد که مشکل آنها گرفتن کلاچ بوده، با نصب کلاچ برقی می توان این محرومیت و محدودیت را از میان برداشت.

خودرو هوشمند

نصب کلاچ برقی روی چه خودروهای پیشنهاد می شود؟

نصب کلاچ برقی روی خودروهای ایرانی که از سیستم کلاچ سیمی استفاده می کنند، بیشتر پیشنهاد می شود تا خودروهای چینی که از کلاچ های هیدرولیک یا روغنی استفاده می کنند.

کلاچ سیمی به کلاچ هایی گفته می شود که پدال کلاچ توسط سیم فلزی به اهرم متصل به گیربکس وصل می شود و زمانی که راننده کلاچ را فشار می دهد، توسط این سیم اهرم کلاچ جمع می شود و امکان تعویض دنده فراهم می شود.

کلاچ های هیدرولیک یا روغنی به کلاچ هایی گفته می شود که توسط پمپ روغن صفحه کلاچ را برای تعویض دنده آزاد می کند.

هنگامی که شما روی خودرو چینی که مجهز به کلاچ روغنی است از کلاچ برقی استفاده کنید، پمپ کلاچ به دلیل درگیری بیشتر توسط سیستم کلاچ برقی، سریعتر مستحلک خواهد شد.
نتیجه‌گیری
بسیاری از افراد مشتاق به استفاده از ماشین‌های دنده اتوماتیک هستند اما به دلیل قیمت روز‌افزون این ماشین‌ها قادر به استفاده از آن نبوده و در نتیجه به استفاده از کلاچ برقی روی می‌آورند. افراد زیادی بعد از نصب و استفاده از آن، متوجه مزایای این دستگاه برای آسایش خود حین رانندگی می‌شوند. این دستگاه به دلیل پیشرفت چشمگیری که در سالهای اخیر داشته، می‌تواند مشکلات زیادی از جمله زانو درد بعد از کلاچ گیری های زیاد در ترافیک را حل کند. و از طرفی اصطحلاک قطعات خودرو از جمله دیسک و صفحه را کاهش دهد. در پایان نیز امیدواریم که مطلب فوق برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین می‌توانید برای ما و دیگران از تجربیات خود در خصوص استفاده از کلاچ‌های برقی بنویسید.

گفتگو کنید

136 نظر

 1. میخواستم بدونم برای همه خودروها قابل نصب هست یا نه من ماشینم ام وی ام 315 هست و یه جا گفتن نصب کنی سیستم کلاجت خراب میشه واقعا دیگه زانو درد گرفتم از بس کلاچ گرفتم

  1. اصلا این اشتباه رو نکنید چون ماشینای ام وی ام کلاچشون روغنی هست و خیلی زود خراب میشه و بدجوری هزینه میزاره گردنتون

 2. ممنون از مطلب خوبتون
  تقریبا یک ماه پیش کلاچ برقی رو ماشینم انداختم و دیروز تو سربالایی تجریش کلا صفحه کلاچ سوزوند. در حالی که هیچ ایرادی نداشت و بردم نمایندگی مدیران خودرو که گفتن بخاطر اینکه کلاچ برقی انداختی از گارانتی خارج شده و هزینه تعمییر با خودته.
  کاشکی قبل از خرید تو گوگل سرچ میکردم

  1. ولی کلاچ اتوماتیک اتاکو ماشینو از گارانتی خارج نمیکنه از پلیس راهورم تاییدیه داره مشکلی نداره تو اینجور مواقع

 3. دوستان مطالب اعلام شده راجع به کلاچ برقیهای معمول هست
  ولی ایمورتال کلاچ طرح جدیدیه که دو ساله اومده و الان تمام خودروسازها تاییدش کردن و خودشونم میبندن
  ۵۰ ماه گارانتی تعویض و ضبکه خدمات سراسری داره و به زودی عرضه عمده از طریق صدا و سیما هم انجام میشه
  روی شیب عقب نمیاد، موتورش فوقالعاده قویه و بوش المانه
  با خیال راحت برید از مراکز فروش ایرانخودرو و سایپا خرید کنید
  برای ماشینهای کلاچ پمپی مثل ام وی ام هم سیستم مخصوصی به اسم ایمورتال تراک داره
  در خارج از کشور هم فروش داره

 4. من نصب کردم روی ماشین خودم و اصلا مشکلی نداشتم باهاش که یک بار بعد نصب برای ریگلاژ رفتم که خوب شد و دیگه اذیتم نکرد.اینطوری که این مطلب میگه واقعا نامردیه

  1. البته اینو هم بگم من کلاچ برقی ای ک خریدم این شکلی نیست و سردندش مغناطیسی هست و مدل اتاکو هست

 5. این مطالب در مورد کلاچ برقی اتاکو صدق نمیکنه و این شرکت این محصول رو با گارانتی ۵ ساله ارائه میده این تصاویری هم که در این مقاله ازشون استفاده شده کلاج اتوماتیک اتاکو نیست

 6. دوستم کلاچ برقی انداخته رو ماشینش میگه بد نیست ولی الان این مطلب و نظرات ملت رو خوندم موندم چیکار کنم. واقعا خوبه یا داستان میشه!

 7. من اسنپ کار می کنم و کلاچ اتوماتیک اتاکو نصب کردم راحت شدم از این کلاچ ترمز کردن واقعا عالیه شک نکنین

 8. سلام من کلاچ برقی اتاکو نصب کردم و هنوز گارانتی داره ولی برای ریگلاژ مجدد از من پول گرفتن. چرا مگه نظارت نیست روی نمایندگی ها؟

  1. امکان نداره داداش من خودم 2 بار برای ریگلاژ رفتم رایگان تنظیم کردن و مثل روز اول داره کار میکنه خداروشکر. اگر چنین چیزی هست با نمایندگی مرکزیش تماس بگیر خیلی خوش برخوردن حتما پیگیری میکنن کارتو. یا علی…

   1. من هم رفتم نمایندگی اتاکو شرق تهران تو اتوبان بسیج ازم 20 هزار تومن بابت تنظیم ریگلاژ گرفتن. نمیدونم حالا این تنظیم جزو گارانتی حساب میشه و نباید پول میگرفتن یا منطقی بود؟

 9. الان حدود 8 ماهه نصب کردم خوب بود ولی اخیرا دیگه دنده ها بخوبی جا نمیره و مجبور شدم خاموشش کنم.

 10. سلام من سمند دارم اتومید نصب کردم اوایل بد نبود ولی بعد مدتی اذیت هاش شروع شد که هزینه گذاشت رودستم صفحه کلاچ عوض کردم ویکسری خرجهای جانبی دیگر توترافیک قاطی میکرد مجبور بودم قطع کنم وپایی کنم وووووووو ولی میگن به گردن اونایکه میگند ایمورتال جدیتر وبروز تره

 11. من اتاکو بستم داداشم اتومید بست و از روز اول مشکل داشت تا اینکه کل دیسک و صفحش رفت واسه خودش اما من بعد 1 سال هنوز راضیم بهش گفتم نبند پولتو دور ریختی گوش نکرد.

 12. اول تشکر کنم از سایت اول نظر که این مطلب رو منتشر کرد و بصورت بی طرفانه هر کسی نظرشو میگه
  همونطور که بعضی از دوستان گفتن اتاکو برای خدمات پس از فروش و تنظیم مجدد در زمان گارانتی پول میگیره و هیچ نظارتی نیست. بنظرم خدمات پس از فروش و گارانتی خیلی مهمه که ایران کلاچ تو این زمینه بنظرم خدمات بهتری ارائه میده

  1. بعید میدونم وقتی ضمانت برگشت وجه میذارن که اگر راضی نبودین سیستم رو عودت بدین بخوان خدمات ضعیفی داشته باشن.
   من به شخصه بخاطراین ضمانت با خیال راحت اتاکو نصب کردم و شکر خدا راضی هستم.

 13. حدود 6 ماهی هست شوهرم روی ماشینمون تیبا اتاکو بست و راضی هستم بنظرم نسبت به قبل که میگفتن کلاچ برقی خوب نیست خیلی پیشرفت کرده و واقعا هوشمند عمل میکنه.

 14. ممنون بابت متن. فقط 2 تا مسئله، گفتین ایجاد محدودیت‌های اساسی، اینطور نیست. هر موقع با نگه داشتن کلید روی دنده، میشه تغییر دنده داد. مورد بعد عقب رفتن در سربالایی‌ها، این هم در نسخه های جدید حل شده.

 15. کلاچ اتوماتیک اتاکو تمامی انتظارات من مشتری را به عنوان شخصی که مشکل پا دارد برآورده کرده و اگر ثانیه ای بد کار کند باید ماشین را کلا خاموش کنم و کنار بگذارم چه در جاده چه در اتوبان. در طی 2 سالی که ازش استفاده می کنم فقط یک بار ریگلاژ بردم شکر خدا خیلی خوبه

 16. سلام علیکم بنده 48 سال دارم نه معلولم نه هیچی این کلاچ اتاکو رو هم وصل کردم و هر روز دارم دعاشون میکنم هزینه ای هم نکردم برای نصب و سرویس و 2 سال دارم استفاده می کننم خیلی راحت شدم

  1. مشکل من با مصرف بالای بنزین هست.سوال که کردم گفتندبه علت بالا بردن قدرت موتور،مصرف کمی بالا میره . آیا کسی این مشکل رو داره ؟

 17. سلام ممنون از مطلب خوبتون
  دامادمون روی پژو 206 مدل 97 کلاچ برقی نصب کرده و خیلی هم راضیه منم نشستم باهاش یه دور زدم خوشم اومد و رفتم روی ماشنم ام وی ام 550 نصب کردم ولی اصلا دنده ها به راحتی 206 جا نمیره و اذیت میکنه با ریگلاژ هم درست نشد. فکر کنم فقط رو ماشینای ایرانی خوب جواب میده

 18. آقا من با اتاکو خیلی حال می کنم تازه هم نصب نکردم الان یکسال و نیمه

 19. اقا سلام من نصب نکردم. ولی پیام بعضی از دوستان که خیلی دقیق ادرس نمایندگی و سایت و اینستای نمایندگی ها رو میدن. مطمن هستم یا خودشون تو اون نمایندگی کار میکنن یا همسراشون

 20. سلام کلاچ برقی اتاکو یا ایرانکلاچ هردو خوب هستن آنچه مسلمه و من تحقیق کردم این دو شرکت حداقل ۱۰ سال هست که دارن کلاچ برقی تولید میکنن که نشون میده عمده مشتریاشون راضی هستن بالاخره ممکنه یه تعدادی هم ناراضی باشن که در هر محصولی همین طور هست ولله قسم پدر من اتاکو بسته الان هم راضی هست و توی سه سال یکبار رفت گارانتی طوری که میگه بدون این سیستم نمیتونه رانندگی کنه

 21. سلام و خسته نباشید بعضی از مکانیک ها می‌گویند که اگر این ایمورتال کلاج را نصب کنید به گیربکس فشار میاره و باعث خرابی آن می شود آیا این گفته صحت دارد؟
  من قبلا روی پراید این را نصب کرده بودم فقط گاهی اوقات تو ترافیک که ایستاده بود صدا می داد و باید دنده را در یک می‌گذاشتی تا صدا کمتر شود و یا گاهی صدای خوردن سیم به بدنه ماشین می داد ولی از کارکردش راضی بودم حالا می خواهم آن را به ۲۰۶ نصب کنم از لحاظ کاربردی می توان این کار را کرد یا به گفته یکی از دوستان چون سیم کلاج ۲۰۶ رگلاژ نداره ، سیم کلاج ۲۰۶ را هم با یک نمونه قابل رگلاژ عوض کرد؟

 22. اتاکو گذاشتم رو ماشینم به جرعت میتونم بگم راحت شدم از درد کمر و پا ارتروز دارم هروز دعاشون میکنم

 23. سلام مرسی از اطلاعات خوبتون. من اتاکو رو انتخاب کردم و خداروشکر خیلی راضیم ازش واقعا راضیم

 24. چرا یه آموزش جامع توی فضای مجازی نیست تا بشه درست ازش استفاده کرد . یک هفته اس تمام گوگل رو زیر و رو کردم نتونستم یه متن یا ویدیو بدرد بخور برا آموزش پیدا کنم

  1. سلام خدمت همه دوستان دوست عزیز به شما پیشنهاد میکنم یه سری به نمایندگی اتاکو آقای فرقانی بزنید ضرر نمی‌کنید بنده الان اگه از محصولات اتاکو تعریف کنم بعضی از دوستان میکن که از کارمندای خودشونه پس به این بسنده میکنم فقط به این راهنمایی کم

 25. والا همش دروغ هست ولی برای معلولین که مجبورن و پول ماشین اتومات رو ندارن خوبه ایران کلاچ تو ازادی بغل اتشنشانی که ی دروغ گو بزرگ هست .راجع به اتاکو هم واقعیت خبر ندارم

  1. من الان چند سال که اتاکو روی ماشینم نصب کردم خیلی عالیه و راضی هستم

 26. سلام به همه و تشکر از مدیریت این سایت وزین
  عرض کنم محضر شما من از شرکت اتاکو هستم مطالب رو خواندم و واقعا انرژی مضاعف گرفتم حقیقت این هست هم ایرانکلاچ و هم اتاکو هر دو در تلاش هستن تا رضایت مشتریان خودشون رو جلب کنن اینکه تعدادی هم باشند که ناراضی باشند طبیعی هست اگر عزیزی از خدمات و نصب و حتی نحوه برخورد ناراضی هست ضمن عذرخواهی خواهش میکنم با دفتر مرکزی اتاکو به شماره ۳۳۰۵۵۵۵۵_۰۱۱ تماس بگیرید تا حتما نسبت به رفع مشکل اقدام بشه
  باز هم از همه عزیزان که لطف داشتند و از این محصول به نیکی یاد کردند کمال تشکر را دارم
  مزید استحضار شرکت اتاکو ورژن جدیدی با نام اچ ای سی پلاس رو اخیرا روانه بازار کرده که قطعا با ارائه این ورژن رضایت هر نوع مشتری با هر سلیقه ای جلب خواهد شد
  باتشکر

 27. سلام من ازسال 97 روی ماشینم که ساینا است وصله خیلی راضیم ممنون از سازنده

   1. تمامی برندهای داخل بازار کلاچ هوشمند این تأییده رو دارند
    البته بعد از تستهای متعدد این تأییده رو در مورد کلاچ برقی ثبت کرده اند و در مورد مارک اسم برده نشده تا به امروز

  1. بسته به نمایندگی داره که تایید کنه یا خیر
   اما از نظر خودرو ساز بله گارانتی گیربکس خارج می‌شود

 28. سلام دوستان ایمورتال کلاچ یکپارچه طرح جدید ایرانکلاچ برای ماشینهای روغنیه
  تو فروش ویژه دارن قیمت خوبم میدن این محصول واقعا بی نظیره کل قطعات در هم تجمیع شده و کیفیت بی نظیر شده

 29. سلام دوستان ایمورتال کلاچ یکپارچه طرح جدید ایرانکلاچ برای ماشینهای روغنیه
  تو فروش ویژه دارن قیمت خوبم میدن این محصول واقعا بی نظیره کل قطعات در هم تجمیع شده و کیفیت بی نظیر شده

 30. من سه ساله روتیبانصب کردم فقط یک دفعه براتنظیم مجددرفتم که اونم اشکال ازخودم بود.خداییش اتاکوعالیه

  1. سلام ارادت.
   اگر ممکن هست آدرس بگی امیر جان که من هم روی تیبا قضد دارم نصب کنم .زانوم کشش نداره.
   09129568207
   رضا

  1. برای خودرو چینی سیستم هیدرولیکی خوب نیست بدرد خودرو کلاچ سیمی میخوره

 31. نصب میشه خیلی هم عالی جواب میده با تماس شرکت اصلی نمایندگی نزدیک بهترین نصب رو انجام بدهید

 32. سلام
  من‌تقریبا۱/۵ساله که‌ایمورتال‌کلاچ نصب کردم و تا حدودی آشنایی دارم
  ولی ازش راضی نیستم چون عکس‌العملش خیلی ضعیفه مخصوصا تو دنده۱دوما صفحه دیسک و فوری تموم میکنه چون همیشه صفحه رو درگیر نگه میداره ماشینم شتابش اومد پایین بردم صفحه دیسک عوض‌کنم‌دیدم صفحه تموم شده رسیده به‌میخ اونم زده دیسک تراشیده
  حالا صفحه دیسک‌و عوضش کردیم توکیلومتر
  ۹۷۰۰۰ الان به ۱۲۰۰۰۰هزارنرسیده دوباره صفحه دیسک رسیده به‌‌ پرچ الان میخوام ببرم‌ایمورتال کلاچش رو بازش کنن

  1. سلام من چند سالی هست که روی سمند نصب کردم انصافا راحت شدم اما یک سری قلق داره که به مرور بهش مسلط میشی در کلی عالیه عالیه من جانباز 60درصد هستم پای چپم قطع شده از بالای زانوبا هر ماشینی معمولی رانندگی میکنم با یک پا اما با کلاج برقی خیلی خیلی راحتم شک نکنید

 33. سلام
  من مینسک زانوم آسیب دیده و نمی توانم کلاج بگیرم به نظرتون برای ماشین ال90 ، کدام برند کلاج برقی مناسبه؟

  1. س لا ام اگه پولشو داری یه ماشین اتومات بخر اگر نه یه کلاج برقی مارک خوب بگیر ببر پیش نصاب حرفه ای خودتو راحت کن از دنده عوض کردن

 34. سلام،من دنبال یونیت دستگاه کلاچ برقی هستم،یونیتش گم شده،دستاه هم مربوط به ۹ سال پیشه،خواهشن اگه میدونین کجا یونیت دستگاه رو دارن راهنمایی کنین،سپاس

 35. سلام من کلاج برقی اتاکو وصل کردم خیلی خوبه راضی هستم عزیزان هرکس میگه خوب نیست مشکل ازنصبه اقای فرقانی بهترین نصابه

 36. دوستان یک محصولی هست که جدیدا اومده به اسم کمو، توی مسابقه میدون صدا و سیما هم طرحشون اول شد، سیستمش هم بدون موتور و با خلاء کار میکنه، کسی نصب کرده نظری بده یا نه.

  1. سلام
   من کمو رو نصب کردم واقعا بی‌کیفیت و زباله بود
   خدمات پس از فروششون هم فوق العاده ضعیف بود و خیلی خیلی ازم وقت و انرژی گرفتن آخر سر هم با کلی ضرر پسشون دادم

 37. س ببخشید کلاج برقی به مشکل خورده راه حل کلاج روشن میکنم دنده یک راه میفتم بعد ترمز میزنم میخوام دوباره راه بیفتم گاز میخوره حرکت نمیکنه صدا بوق درمیشه

  1. تنظیم نیست قفل کودکش رو باز کن دکمه منفی رو بزن تست کن ببین جایی که راضیت میکنه بذار بمونه

 38. کلاج برقی بد نیست معمولیه منتهی نصابت اگه مثل نصاب من باشه دو دستی میزنی تو سرت که چرا نصب کردی ضمانت بی قید وشرطشون هم حرف مفته ، یه کیت داره زیر فرمون میذارن ماله من داغ کرد بو سوخته کل کابین ماشین رو گرفت گویا نیم سوز شده بود رفتم نمایندگی گفتن تا کامل نسوزه نمیتونیم عوض کنیم الان چهار پنج ماهه فکر کنم نصب کردم از همون روز سوم ناراضی بودم و مشکل داشتم ماله من ایمورتال کلاج هست

 39. سلام و احترام
  خواستم بزرگواران متولی و نمایندگی نصب کلاچ برقی بپرسم که آیا امکان نصب کلاچ برقی بر روی رانا پلاس ۶ دنده سقف شیشه ای وجود دارد ممنون میشوم اطلاع رسانی بفرمایید

  1. من رو ماشینم رانا پلاس نصب کردم جواب داد و اصلا مشکلی ندارم

 40. من از کلاج اتاکو استفاده میکنم قبلاً رو ۴۰۵ نصب بود گاه گداری اذیت میکرد ولی همون الان بستم رو پارس خیلی راضیم

 41. سلام
  من‌تقریبا۱ساله که‌ایمورتال‌کلاچ نصب کردم
  ولی ازش راضی نیستم ماه اول فقط استفاده كردم الان فقط از دزدگيرش استفاده ميكنم منتظرم صفحه تموم شه كلا باز كنم
  تو دنه 1 تقه ميزنه چند بار بردم نمايندگي متاسفانه مشكل حل نشد و مشكلات ديگه

  1. سلام منم تازه نصب کردم و همین مشکل رو دارم تو ترافیک وقتی خیلی کند حرکت میکنم خاموش میکنه شتاب اولیه و وقتی میخوام تو ترافیک لاین عوض کنم کند بودنش اذیت کننده است دگمه مثبت رو میزنم حرکت کند میشه و منفی رو میزنم شتاب زیادی داره و هر دوتاش خطرناکه و نگرانم باعث تصادف بشه

 42. فقط روی ماشینهای سیم کلاجی خوب عمل میکند بیشتر ماشینهای چینی سیستم کلاچ روغنی خوب عمل نمی مند

 43. س لا ام اگه پولشو داری یه ماشین اتومات بخر اگر نه یه کلاج برقی مارک خوب بگیر ببر پیش نصاب حرفه ای خودتو راحت کن از دنده عوض کردن

 44. با سلام
  بنده خودرو جیلی سواری دارم، واقعا نابود شدم از بس کلاچ و ترمز گرفتم
  چنتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین اول اینکه برای ماشین من اصلا وجود داره؟
  دوم اینکه واقعا مفیده یا نه
  سوم اینکه به خودرو آسیب میزنه؟
  چهارم اینکه چه برندی خوبه بندازم ؟

 45. من کمو بستم‌ متاسفانه تقه میده تو معکوس و کند هست تو رانندگی ولی خب در کل راضی هستم

 46. سلام من رانا پلاس 6 دنده دارم روی این مدل هم کلاچ برقی نصب میشه ممنون میشم اگه اطلاع بدین

 47. این همه کامنت خوندم و بد و خوب داخلشون زیاد دیدم ولی خودم رفتم نصب کردم اصلا شباهتی با کامنت های منفی نداشت که اینجا دیدم و ممنون از سایت خوب شما که همه کامنت ها رو میزاره

 48. سلام من 10 سال هست که نصاب کلاچ اتوماتیک هستم خیلی از پیامها معلومه که نوشته همکارهاست برای تخریب پس توجه نکنید همه مارکها رو هم کار کردم نظرات درست هست نمیگم الان با کدوم شرکت کار میکنم اما نشونه میدم که خودتون تحقیق کنید اگه حرفام فنی و عاقلانه بود قبول کنید
  البته ممکنه درصدی خرابی وجود داشته باشه که طبیعی هست و یا بعضی همکارها وجدان کاری پایینی داشته باشن که ملاک رد کردن این سیستم پر کاربرد نیست در مجموع نسبت به پولش عالیه
  مهمترین نکته مراکز خدمات پس از فروش هست حالا ببینید کدوم شرکت تعداد نمایندگی بیشتری داره
  نکته بعدی تنوع در سردنده هست که به اطاق ماشینتون بیاد
  سوم داشتن سنسور تشخیص دنده خلاص خیلی مهمه برای محافظت از دیسک و صفحه کلاچ
  چهارم استفاده از انکودر هست چون بعضی شرکتها از یک قطعه مکانیکی استفاده میکنن که زود خراب میشه
  پنچم استفاده از کلید مغناطیسی هم مهمه چون کلیدهای مکانیکی خیلی زود خراب میشه
  نکته مهم داشتن پروانه بهره برداری از سازمان صنایع و معادن و نکته مهمتر داشتن تاییدیه از پلیس راهنمایی و رانندگی که در مواقع تصادف و خسارت جانی خیلی به کار میاد.
  مهم بودن حلال و حرام و رضایت مشتری برای مدیران اون شرکت هم یکی دیگه از ملاکهای من بود، به همین دلایل که گفتم فقط مارک … میبندم حالا تحقیق کنید

  1. سلام کجانصب میکنی لطفا آدرس بفرست مزاحم شیم برای نصب روی سمند لطفا به این شماره آدرس رو بفرست ۰۹۱۲۹۳۱۳۴۹۷

   1. سلام کدام کلاج برقی را پیشنهاد میکنید ممنون میشم راهنماییم کنید ۰۹۳۵۹۸۵۵۵۱۴ ممنونم

  2. درود بر شما لطفا اسم برند و هزینه نصب روی سمند ef7 را دوگانه را بفرمایید

   1. سلام من میخواستم ماشینم روکلاج برقی کنم جای خوب کجارومیشناسین ویالطفا خودتون کسی رومیشناسین این کاروبکنه

   2. شما من رو راهنمای کنید کلاچ دستی میخوام نصب کنم ممنون میشم کمکم کنید
    پای چپم مشکل داره

    1. سلام من یک تعمیرگاه سراغ دارم که قبلا یکی از دوستانم انجام دادن و راضی بودن، بالای میدون توحید اول خیابانی که درب بیمارستان امام هست

  3. وقتتون بخیر
   من روی سمند ال ایکس میخوام ببندم
   راهنمایی میکنید چی ببندم؟
   شهرستان هستم
   ۰۹۱۱۱۷۵۲۳۰۹
   پیامک بدید خودم تماس میگیرم

  4. سلام وقت بخیر کسری خان من پارس tu5 دارم اسنپ کار میکنم کدام کلاج برقی را پیشنهاد میکنید ممنون میشم راهنماییم کنید ۰۹۳۵۹۸۵۵۵۱۴ ممنونم

  5. سلام وقت بخیر کسری خان من پارس tu5 دارم اسنپ کار میکنم کدام کلاج برقی را پیشنهاد میکنید ممنون میشم راهنماییم کنید ۰۹۳۵۹۸۵۵۵۱۴ ممنونم

  6. سلام اسنپ کار میکنم کدام کلاج برقی را پیشنهاد میکنید ممنون میشم راهنماییم کنید ۰۹۳۵۹۸۵۵۵۱۴ ممنونم

 49. سلام‌ من ۷ ساله کلاج اتومات بستم نه نصابشم گه بیام مثل اون اقا کسری تبلیغ سیستم کنم فقط هدفم ی راهنمایی درست هست من کلاج اتومات اتاکو رو نصب کردم رو ماشینم خدا گواه هست تو ۴ سالی که داشتم ۵ بار فقط بردش خراب شده مشکلات دیگرش بماند بعدش رفتم کمو کلاج بستم که وقتی نصب کردم تقه تو معکوسش واقعا تو ذوقم زد ولی خب بعد چند ماه همون تنظمیمی که با کلاج برقی انجام میدادم رو اینم انجام دادم عملکردش خیلی بهتر شد کمی کند هست ولی تو ترافیک خیلی خوب هست به نظرم از اتاکو که داشتم خیلی بهتر هست حداقل خرابی واقعا نداشته تو این نزدیک دوسال

 50. من کلاج برقی اهاکو بستم تا الان چندین بار خراب شده شرکتشم این قدر بی سرو ته هستش نمیفهمن چکار میکنن یه بار میگن ازبردش هست یه بار از موتورش خلاصه بگم اصلا بلد نیستن به مشتری احترام بزارن فقط چند روز منو بردن و. آوردن آخرش هیچی میگن ناراضی هستی یه مقدار پولتو بگیر برو

 51. میخواستم بدونم تو شیراز هم داره نمایندگی و اینگه رو اریسان هم نسب میشه؟؟؟؟

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *